Dożynki Gminne w gminie Nędza

W niedzielę 9 września o godzinie 9.30 mszą św. w kościele w Babicach rozpoczną się dożynki gminy Nędza.Gospodarzem tegorocznych dożynek gminnych w gminie Nędza będą Babice. Rozpoczną się one mszą św. o godz. 9.30 w miejscowym kościele. O 13.30 ze skrzyżowania ulic Rudzkiej i Wiejskiej wyruszy korowód dożynkowy z orkiestrą dętą KWK Rydułtowy Anna. Na placu przed budynkiem OSP odbędzie się festyn. Przed publicznością zaprezentuje się m.in. kabaret Antyki z Szymocic.O podniebienia gości zadbają panie z Mniejszości Niemieckiej, które przygotują ciasta. Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna.

Dzień wcześniej w sobotę, 8 września o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Ciechowicach odbędzie się IV Dożynkowy Bieg na Łyżworolkach o Puchar Wójta Gminy Nędza. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mają do pokonania 400 m, klasy IV-VI 1000 m, gimnazjaliści pobiegną 3000 m, kobiety – 7000 m, a mężczyźni 21000 m.

- reklama -/b/

Czytaj też: Dożynki gminne w Wojnowicach, Powiatowe dożynki w Zabełkowie oraz Dożynki w gminach: Krzanowice, Pietrowice Wielkie, Kuźnia Raciborska, Rudnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here