Konopie w centrum miasta

Funkcjonariusze straży granicznej ujawnili 16 krzaków konopi indyjskich, jakie uprawiano w przydomowym ogródku w centrum Raciborza. Najwyższe krzaki miały po 180 cm wysokości. Inne, mniejsze rosły jeszcze w donicach. Straż informuje, że część roślin była już przygotowana do przetworzenia.
W mieszkaniu właściciela ogródka, 26-letniego raciborzanina, znaleziono też zasuszone już liście konopi.
Mężczyzna został zatrzymany, podczas przesłuchania przyznał się do przedstawianego mu zarzutu. Tłumaczył, że hodowla rozpoczeła się od kupienia karmy dla kanarka. – W mieszance znajdowały się m.in. nasiona konopi, z których zatrzymany postanowił zrobic użytek – wyjaśnia Mirosław Wolszczak z raciborskiej policji.

W ostatnich dniach raciborscy policjanci zatrzymali w Krzyżanowicach 21-latka z Chałupek posiadającego 1,7 g amfetaminy, 19-latka z Żor, który miał przy sobie 3 tableki extazy. W ręce policji wpadł także 27-letni raciborzanin z 0.2 g marihuany, 26-latek posiadający 0.5 g kokainy oraz 24-latek z 0.6 g marihuany.
Z kolei na przejściu w Chałupkach pogranicznicy w bagażniku fiata należącego do 24-latka z Raciborza ujawnili pół kilograma amfetaminy. Natomiast na przejściu w Cieszynie zatrzymano mężczyznę, który próbował wywieźć z kraju 300 g tego narkotyku.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here