Miejska Inauguracja Roku Szkolnego

– Dobrze, że do szkoły wraca pamięć o wrześniu 1939 roku, trzeba pamiętać o tym, co się wtedy stało – mówił 3 września prezydent Raciborza Mirosław Lenk.Prezydent podczas otwarcia nowego roku szkolnego, w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 1 w dzielnicy Ostróg nawiązał do patriotycznej inscenizacji, przygotowanej przez uczniów, która poprzedziła jego wystąpienie. W tym kontekście przypomniał o przygotowaniach do wojewódzkich obchodów Dnia Polskiego Państwa Podziemnego w Raciborzu. Wyraził też nadzieję, że decyzja wprowadzenia mundurków szkolnych może być udaną dopiero we współpracy z rodzicami. Wspominając polityczne zamieszanie wokół lektur szkolnych, podkreślił edukacyjny, świecki i niezależny politycznie charakter szkoły. Zauważył konieczność budowy nowych boisk szkolnych oraz przypomniał o zmianach organizacyjnych po powstaniu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 na Płoni.

Satysfakcji z wykonywanej pracy, życzyła pedagogom była nauczycielka i dyrektorka G2 i SP1, wiceprezydent miasta Ludmiła Nowacka.W uroczystości wzięło udział 400 uczniów SP 1. Młodzi z Samorządu Szkolnego przywitali dwa oddziały pierwszaków (53 dzieci). A uczennica piątej klasy Justyna Ciszek z rąk dyrektorki SP 1 odebrała dyplom, zakwalifikowania się do finału międzynarodowego konkursu „Flagi świata”, którego podsumowanie nastąpiło w Petersburgu.

Współpracujące ze sobą szkoły podstawowa i gimnazjum, dodatkowo zacieśnią więzy w zakresie bezpieczeństwa, zakomunikowała nam dyrektorka Beata Stępień. Troskę w tej sferze potwierdza przedstawicielka Kuratorium Oświaty i Wychowania twierdząc, że raciborskie placówki oświatowe należą do najbezpieczniejszych w województwie.

Wie o tym 460 gimnazjalistów, którzy chętnie uczęszczają w mury szkolne gimnazjum, także ze względu na nowo powstałe klasy innowacyjne (artystyczno – dziennikarską i matematyczno – przyrodniczą).

Zgromadzeni nauczyciele obydwu placówek, rodzice i zaproszeni szefowie współpracujący ze szkołami, urzędnicy od oświaty z miasta i regionu oraz zainteresowani radni podziwiali program artystyczny przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem Piotra Pisarczyka, Barbary Śmiei i Sylwii Majer – Kowalskiej.

MarJon

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here