Policja dostanie nowe radiozowy

Gmina przekazała ostatnio raciborskiej policji 200 tys.zł na zakup radiowozów. Policjanci liczą, że kwota wystarczy na trzy samochody: dla drogówki, prewencji i sekcji kryminalnej. Dodatkowo do każdego wozu zakupionego za pieniądze gminne, województwo dołoży kolejny. W sumie w najbliższym czasie raciborska komenda zyska sześć nowych pojazdów. – Są nam bardzo potrzebne, bo te którymi jeździmy obecnie, są już mocno wysłużone – przyznaje szef drogówki Sebastian Dworak. Jakiej marki będą samochody, na razie nie wiadomo, ale, policja przyznaje, że chciałaby ją ujednolicić. – Mamy u siebie i ople i fordy i peugeoty. Ta różnorodność skutkuje problemami z serwisem – wyjaśnia Dworak.

To nie jedyna inwestycja miasta na rzecz policji. Komenda już wkrótce dostanie też maszt do fotoradaru. Byłby już trzecim w jej zasobach. Póki co trwają ustalenia gdzie ma stanąć. – Konsultujemy się w tej sprawie ze strażą miejską, rozważanych jest kilka miejsc, jednak najpoważniej myślimy o ul. Starowiejskiej – podaje naczelnik drogówki. – Droga jest długa i z nową nawierzchnią. Rozwinąć prędkość jest tam bardzo łatwo i kierowcy to wykorzystują – dodaje. Dworak twierdzi, że przeprowadzane analizy jednoznacznie wskazują na gwałtowny spadek ilości wypadków w miejscach, gdzie zlokalizowane są fotoradary.

Raciborska policja ma już dwa maszty – w Kornowacu i Jankowicach. Samego fotoradaru nie ma. Sprzęt trafia do miasta z komendy wojewódzkiej mniej więcej raz w miesiącu.

/SaM/

Czytaj także R. Myśliwy: Kupmy policji wideorejestrator.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here