52 mln zł na raciborski szpital

0

Kwota ma zostać przeznaczona na prace budowlano-montażowe oraz pierwsze wyposażenie.Z informacji uzyskanych podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz w Urzędzie Marszałkowskim rysują się realne szansę na zakończenie budowy szpitala do roku 2010. Gro wydatków inwestycyjnych może być zrealizowana w roku 2008. Zakłada się finansowanie inwestycji środkami z budżetu państwa kwotą 52 mln zł. głównie robótbudowlanych i tzw. pierwszego wyposażenia. Istnieje możliwość pozyskania ze środków unijnych – RPO dla województwa śląskiego kwoty około 14 mln zł na wyposażenie medyczne oraz dodatkowo około 2,5 mln zł z budżetu państwa na ten sam cel.

Uwzględniając dofinansowanie budowy środkami z budżetu Powiatu kwotą około 3,6 mln zł to do pełnego zamknięcia finansowania brakowałaby kwota około 14 mln zł.
W przypadku gdyby nie udało się pozyskać tej kwoty z innych źródeł zachodziłaby konieczność ograniczenia zakresu robót. Taka możliwość istnieje i można zmniejszyć zakres robót zewnętrznych związanych z zagospodarowaniem terenu, natomiast w 100 proc. należy wyposażyć szpital w sprzęt medyczny.

/SaM/

Zobacz WIDEORELACJĘ.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here