
23 września o godz. 13:00 w radiu internetowym oraz o 11:05 w radiu Vanessa – „Die Deutsche Stimme aus Ratibor” koncert życzeń w j. niemieckim. W programie: reportaż z otwarcia łącznika w I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu i nadaniu imienia gimnazjum bilingualnemu imienia Josepha von Eichendorffa, reportaż z dożynek powiatowo-gminnych w Zabełkowie, cykl reportaży kontrowersyjnych na temat wyborów do struktur Mniejszości Niemieckiej, sondy, wiadomości z regionu oraz na temat stosunków polsko-niemieckich, życzenia i pozdrowienia, oraz dużo niemieckich „Szlagrów”.






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Strefa Letnia H2O w Raciborzu już otwarta [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/h2ostrog-strefa-letnia-1-1.jpg)

