Konferencja „Eichendorff czytany dziś”

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Eichendorff neu lesen (Eichendorff czytany dziś).Konferencja odbędzie się w dniach 4-7.10. br. w Łubowicach.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza na międzynarodową konferencję pt. Eichendorff neu lesen (Eichendorff czytany dziś). Konferencja odbędzie się w dniach 4-7.10. br. w Łubowicach, zaś jej organizatorami są: Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im Eichendorffa w Łubowicach.

Konferencja organizowana jest w związku z przypadającą na ten rok 150. rocznicą śmierci wybitnej postaci epoki romantyzmu – Josepha von Eichendorffa. Swój udział w konferencji potwierdzili profesorowie z Niemiec, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych i z Polski. Obrady odbędą się zarówno w części plenarnej jak i w sekcjach, w których rozważane będą kwestie związane m.in. z aktualną recepcją dzieł, analizami i oddziaływaniem twórczości Eichendorffa. To międzynarodowe spotkanie stanowić będzie okazję do dyskusji nad twórczością Josepha von Eichendorffa oraz aktualnym przesłaniem jego zróżnicowanych gatunkowo tekstów. Ponadto poruszone zostaną kwestie recepcji dzieł pisarza w Polsce oraz problemy związane z tłumaczeniem jego tekstów na język polski. W programie konferencji znajduje się także wycieczka, podczas której odwiedzone zostaną miejsca pamięci związane z Josephem von Eichendorffem.

Miejsce obrad: Górnośląskie Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach, ul. Zamkowa 1-3, 47-417 Łubowice, Tel.: +48 (0) 32/41 49 208; Fax: +48 (0) 32/41 06 602, e-mail: [email protected]

KONTAKT: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Dział Programów Kulturalnych: Elżbieta Więcek, Katarzyna Sekuła, Ksymena Zawada. Szczegółowe informacje: Ksymena Zawada, menedżerka projektów, tel. 032 232 49 02 wew. 224, fax: 032 232 49 01, e-mail: [email protected]

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here