Za darmo do Auchan

Od poniedziałku 8 października PK za friko wozi raciborzan na Kamieniok.

Za przejazdy płacą Francuzi. Autobus typu kapena robi sześć kursów tam i z powrotem. Zaczyna o godz. 9.00 na przystanku przy ul. Starowiejskiej. Potem przez pl. Konstytucji i dalej dworzec, aż na Kamieniok. Kierowca nie wypuszcza pasażerów wcześniej niż przed marketem. Spod Obory autobus wyjeżdża po raz pierwszy o godz. 10.00. Z darmowego przejazdu można skorzystać tylko za okazaniem paragonu ze sklepu. W jedną i drugą stronę autobus z logo Auchan kursuje co dwie godziny, póki co testowo w planie są trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki.


PK nie chce zdradzać ile Francuzi płacą za wynajem pojazdu. Jak mówi prezes przedsiębiorstwa Krzysztof Kowalewski, czy firma na tym zarobi, będzie można mówić dopiero za pewien czas. – Trudno powiedzieć co wykaże najbliższy miesiąc. W końcu most nadal jest zamknięty i wielu osobom zwyczajnie nie chce się tracić czasu na objazd – uważa Kowalewski.

Przypomnijmy, że w czerwcu PK zawiesiło linię nr 7, która obsługiwała trasę w kierunku Ocic i w drugą stronę – na Kamieniok.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here