Kredyt na budowę DTŚ

W Rudzie Śląskiej podpisano umowę kredytową na współfinansowanie odcinka zabrzańsko- gliwickiego Drogowej Trasy Średnicowej. Europejski Bank Inwestycyjny udzielił na realizację przedsięwzięcia kredytu w wysokości 160 mln euro. Ponadto na budowę tego odcinka zostanie zainwestowane 75 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i 72 mln euro z subwencji ogólnej.

– DTŚ jest największą inwestycją komunikacyjną, mająca rozwiązać problemy szybkiego transportu wewnątrz śląskiej konurbacji oraz połączenia go z istniejąca siecią drogową – komentuje urząd marszałkowski. Przebiega przez centrum aglomeracji katowickiej ze wschodu na zachód, łącząc Katowice z Gliwicami. Z całej trasy liczącej 31,3 km, czynny był dotychczas 10-kilometrowy odcinek od Katowic poprzez Chorzów do Rudy Śląskiej Chebzia.

Rok temu oddano do użytku najtrudniejszy fragment DTŚ – odcinek w Katowicach. Został on zrealizowany dzięki środkom z poprzedniej pożyczki zaciągniętej przez Rząd RP w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here