„Węgiel, słońce, wiatr i woda” – międzynarodowa wymiana młodzieży

„Węgiel, słońce, wiatr i woda” – to tytuł projektu trójstronnej wymiany młodzieży z partnerskich samorządów: Powiatu Raciborskiego, Hrabstwa Wrexham, Powiatu Märkischer oraz powiatu Elbe-Elster.

Wyjazd młodzieży rozpoaczął się 30 września i trwał tydzień. Było to już trzecie tego typu spotkanie – ostatnio młodzież spotkała się w Powiecie Märkischer. Tym razem gospodarzem spotkaniem, po raz pierwszy, był powiat Elbe – Elster – powiat partnerski Powiatu Märkischer. W projekcie uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu. Wsparcia finansowego dla projektu udziela Wspólnota Europejska w ramach "Programu Młodzież".


Tematem przewodnim spotkania były źródła energii odnawialnej oraz możliwości ich wykorzystania. Każda z grup przygotowała prezentację o powiecie, w którym mieszka.

Młodzi ludzie zwiedzili elektrownię słoneczną w okolicach Lipska, zapoznali się z działaniem młynów wodnych, wiatraków. Zorganizowano dla nich również pobyt w kopalni węgla brunatnego. Wszystkim podobało się gościnne przyjęcie oraz miła atmosfera.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here