Dzień Edukacji Narodowej w SP 18

Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli specjalny program, którym uczcił Dzień Nauczyciela. 15 października Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli specjalny program, którym uczcił Dzień Nauczyciela. Przygotowany z wielkim zaangażowaniem program zawierał treści zarówno poważne, jak i, tradycyjnie już, mocno żartobliwe. Zatem obok poważnych podziękowań i drobnych przeprosin znalazło się też miejsce dla zabawnych skeczy i piosenek. W ten sposób prawdziwą furorę w szkole wywołali Michał i Kuba (VIc), którzy przedstawili skecz „Nauczyciele”, „pożyczając” go trochę od Kabaretu Młodych Panów. Brawurowe kreacje aktorskie, które stworzyli, na długo wryły się w pamięć widzów, szczególnie, że temat był tak nam wszystkim bliski…

Ciekawy był także skecz przedstawiony przez Kamilę i Joasię (VIa), pod wszystko mówiącym tytułem „Wywiad z jedynką”, gdzie jedynka to oczywiście najbardziej znienawidzona ocena szkolna.
Całość imprezy prowadziła para narratorów przecudnej urody, czyli Karolina I Konrad. Czuwali oni nad całością i w imieniu Samorządu składali życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

- reklama -

Oprócz wierszy i skeczy poczesne miejsce w uroczystości zajęły piosenki, w tym takie, które już zaczynają funkcjonować jako samodzielne szkolne przeboje. „Do dyktanda trzeba dwojga”, zaśpiewane przez dziewczęta z VIb jest już znanym klasykiem szkolnych uroczystości. Wspaniale zaprezentowały się dziewczynki z IVb, które zaśpiewały piosenkę „Będę nauczycielką”, którą nie dość, że brawurowo wręcz wykonały z solową partią Sandry, to jeszcze wzruszyły wręcz do łez grono nauczycielskie.

Bezkonkurencyjna Patrycja z VIb, która w zeszłym roku pięknie odśpiewała „Piosenkę na lepszy dzień”, tym razem zaprezentowała „Pięknie żyć” z towarzyszeniem chórku połączonych sił klas VIb i VIc.
Znów dziewczęta z VIc wyśpiewały nauczycielom przeprosiny za wszystko w piosence pod takim właśnie tytułem oraz na zakończenie przedstawiły hit sezonu – piosenkę do melodii Piotra Rubika, która do tej pory posiadała całkiem nieadekwatny do niej tekst, zatytułowany „Psalm dla ciebie”. Od teraz jest to „Psalm przy tablicy”.

Warto jeszcze wspomnieć o skeczu nauczycielskim traktującym wiecznie żywy problem awansu zawodowego, przedstawionym przez członków samorządu uczniowskiego. Wszyscy widzowie ze zrozumieniem i rozbawieniem kiwali głowami, rozumiejąc głębokie treści poruszane w tym jakże prawdziwym skeczu.

Na zakończenie przedstawiciele samorządu wręczyli nauczycielom specjalny upominek z okazji Dnia Nauczyciela. Była to wielka niespodzianka dla wszystkich, która, ku radości darujących, bardzo spodobała się darowanym. A były to specjalnie wykonane dla każdego z nauczycieli z osobna eleganckie wieczne pióra z wygrawerowanymi na skuwce imionami i nazwiskami każdego nauczyciela.
Tomasz Hetman-opiekun samorządu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here