RTP „Unia” Racibórz jednak słabsza od AZS Wrocław

W wyjazdowym meczu 8 kolejki Ekstraligi piłki nożnej kobiet RTP „Unia” Racibórz przegrała z AZS Wrocław 0:1

W tym  spotkaniu zawodniczki „Unii” znacznie lepiej radziły sobie z drużyną ubiegłorocznych Mistrzyń Polski, niż we wrześniowym meczu Ekstraligi, przegranym w Raciborzu 0:2. Tym razem zabrakło przede wszystkim skuteczności i trochę szczęścia.
Gdyby raciborzanki wykorzystały stworzone sytuacje podbramkowe mogły wracać do Raciborza z zarobionymi 3 pkt. Niestety piłka nożna to taka dyscyplina, w której aby myśleć o zwycięstwie trzeba strzelić przeciwnikowi o jedną bramkę więcej, a z tym zawodniczki raciborskiej „Unii” mają w tej chwili największy problem.
Większy byłby „ból głowy” trenerów, gdyby sytuacji bramkowych nie było, ponieważ z układu gry w tym meczu mogli być w zasadzie zadowoleni.


Co prawda mecz rozpoczął się od przewagi grających „u siebie” wrocławianek, które w pierwszym kwadransie były częściej przy piłce. W tym okresie gry drużyna RTP „Unia” Racibórz grała zbyt cofnięta, ale po kilku uwagach trenerów zawodniczki „wyszły wyżej” w obronie i grały agresywniej w środku pola. Przyniosło to wymierne efekty w postaci stworzenia kilku dogodnych sytuacji bramkowych. Nie miała jednak szczęścia Anna Sznyrowska marnując dwie sytuacje „sam na sam”, dobrą asystą zaznaczyła swój udział w grze Paulina Kawalec. Anna Sznyrowska strzeliła celnie, bramkarka drużyny z Wrocławia sparowała piłkę przed siebie, ale w zamieszaniu podbramkowym ani Marta Sęga, ani Patrycja Wiśniewska nie zdołały wepchnąć piłki do siatki, choć obie jej dotknęły.


Po pierwszej bezbramkowej połowie wydawało się, że pomimo słabej dyspozycji strzeleckiej napastniczek remis i 1 pkt jest w zasięgu drużyny RTP „Unia” Racibórz. Gorąco pod bramką raciborzanek zrobiło się po trafieniu w słupek Karoliny Bochry. Piłkarki „Unii” zdołały odpowiedzieć akcją, w której po podaniu Darii Kasperskiej kolejny raz Anna Sznyrowska zmarnowała „setkę”. Niestety w tym meczu bramka wrocławskiej drużyny dla Ani i koleżanek pozostała niedostępna.  
Najgorsza okazała się 76 min spotkania kiedy to, w zasadzie pewnie grająca w tym meczu bramkarka „Unii” Daria Antończyk podczas wybicia trafiła piłką w tylną część ciała Świdrowskiej, która w ocenie arbitra utrudniała to wznowienie gry zgodnie z przepisami. Trafiona Świdrowska zdołała podać do Bochry, a ta „zapakowała” piłkę do pustej bramki raciborskiej drużyny. Nie pomogły rozpaczliwe wślizgi, wcześniej wychodzących naturalnie do przodu Pauliny Rytwińskiej i  Darii Kasperskiej.


W tym spotkaniu RTP „Unia” Racibórz zagrała w następującym składzie: Daria Antończyk, Paulina Rytwińska, Katarzyna Krupa, Paulina Kawalec, Daria Kasperska, Marta Sęga, Natalia Surma, Kamila Darda, Magdalena Koziura (od 78 min Renata Luberda), Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska.
Kolejne spotkanie ligowe raciborzanki rozegrają w Raciborzu w sobotę 3 listopada o godz. 13.30. W meczu, który odbędzie się na stadionie przy ulicy Srebrnej przeciwnikiem raciborskiej „Unii” będzie zamykająca ligową tabelę drużyna AZS PWSZ Biała Podlaska. Zobacz wyniki i tabelę ligi – http://www.90minut.pl/liga.php?id=3386

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here