Wielki sukces na XIV Mistrzostwach Europy Iaido w Paryżu

Adam Majchrzak z Raciborza wywalczył srebrny medal w kategorii „mudan” na XIV Mistrzostwach Europy Iaido, które odbywały się od 31 października do 1 listopada w Paryżu.

To kolejny sukces tego zawodnika w tym roku, wcześniej Adam zdobył srebrny medal  na Mistrzostwach Polski Iaido.


W zawodach wystartowali zawodnicy z 18 krajów. Każdy z krajów był reprezentowany maksymalnie przez dwóch zawodników w poszczególnych kategoriach. Polacy zdobyli w sumie 4 medale: jeden złoty, dwa srebrne oraz jeden brązowy i zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Na mistrzostwa zjechali licznie sędziowie z wielu krajów europejskich, przedstawiciele Europejskiej Federacji Kedno oraz japońscy mistrzowie, którzy uczestniczyli w zawodach jako obserwatorzy z ramienia Wszechjapońskiej Federacji Kendo.


Polscy zawodnicy z roku na rok zdobywają na ME coraz więcej medali i powoli stają się liczącym się na tych zawodach krajem. Następne Mistrzostwa Europy odbędą się w Szwajcarii i reprezentacja Polski również weźmie w nich udział. Oficjalne podsumowanie wyników reprezentacji Polski można znaleźć na stronie Polskiego Związku Kendo www.kendo.pl.


Wszystkie osoby chcące rozpocząć treningi iaido mogą zrobić to w każdej chwili zgłaszając się na trening w rybnickiej sekcji BUTOKUKAN. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 17.30 – 19.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Różańskiego 14a. W trakcie ich trwania można również uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat wymaganego do ćwiczeń sprzętu i kosztów. Osoby, które są zainteresowane treningami mogą też dzwonić pod nr telefonu 501 021 191 lub pisać na adres: [email protected].

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here