PERPETUM HOMO + UNDERGROUND

0

W sobotę, 10 listopada w sali kameralnej D.K. "Strzecha", zagrały dwie grupy rockowe: Perpetum Homo i Underground. Koncerty były nie lada wydarzeniem, warto było na nich być, aby posłuchać rocka w bardzo dobrym wykonaniu.

- reklama -

Grupa Perpetum Homo – 3 gości. Jeden gra na bębnach, drugi na basie, a trzeci na gitarze i coś tam śpiewa. Perpetumhomo to samonakręcający się człowiek – mówią artyści – my się sami nakręcamy, a jesteśmy człowiekiem x 3 i w rezultacie taka nazwa. Muzyka – hm, często pytają nas – co gramy. Za bardzo nie wiemy jak to zakwalifikować, naszym zdaniem jest to muzyka, używając muzycznych analogii, "(…) from Perpetumhomo with love"… Każdy z nas słucha innego gatunku muzyki. To co gramy to mix naszych upodobań. Z pewnością kręcimy się w rozległych granicach rocka…

Grupa Underground – została założona przez Andrzeja Budnego (voc), Aleksandra Bielę (git) oraz Łukasza Jednickiego (bas) pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Rybniku. Jesienią 2000 roku, uzupełniony skład grupy o Krzysztofa Machę (perk) i Michała Rozbickiego (git), rozpoczął tworzenie materiału na debiutancki krążek oraz granie pierwszych lokalnych koncertów. W ciągu pierwszych trzech lat działalności śląski zespół zagrał ponad sto pięćdziesiąt koncertów w całej Polsce. Underground był obecny w ogólnopolskich mediach poprzez liczne wywiady oraz emisje piosenek. Wiosną 2003 roku zespół zarejestrował 16 piosenek na debiutancką płytę "Kto jest kim". Płyta ta została doceniona m.in. przez przyznanie nominacji w kategorii "Płyta Rockowa" do nagród "SUPERJEDYNKI 2004" organizowanych przez TVP1, Polskie Radio i pismo SUPER TV. W grudniu 2004 zespół zagrał akustyczny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo przez radiową "Trójkę". W sierpniu 2005 r. grupa ukończyła prace związane z nagraniem nowej płyty oraz podpisała kontrakt fonograficzny z Polskim Radiem. We wrześniu 2005 r od składu odszedł gitarzysta Michał Rozbicki.

 

/PK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here