Efektowne zwycięstwo siatkarzy AZS „Rafako” w Wieluniu

W siódmej kolejce II Ligi piłki siatkowej AZS „Rafako” Racibórz wygrywa z Pamapolem „Siatkarz” Wieluń 3:0 (25:23, 25:22, 25:21).

Drużyna gospodarzy prowadzona przez Daniela Dacewicza wielokrotnego reprezentanta Polski rozpoczęła mecz „z wysokiego c” od początku rozbijając drużynę AZS „Rafako”, która zupełnie nie mogła odnaleźć właściwego rytmu gry w ciepłej, jasnej i wypełnionej tysiącem kibiców hali w Wieluniu. Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 17:9 zapowiadało się „niezłe lanie” gości przy ogłuszającym dopingu kibiców z Wielunia.

Pewnie gospodarze zbyt szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo i „stracili czujność”, gdy tymczasem siatkarze AZS „Rafako” przyzwyczaili się do panujących warunków gry. Pozwoliło to na zdobycie 16 punktów przy stracie zaledwie 6. Dobra koncentracja, ambicja i konsekwancja w grze pozwoliła na zmianę losów tego seta i zwycięstwo raciborzan do 23.
Kierownik drużyny i trener zgodnie stwierdzili, że: …świetnie funkcjonował blok, odzyskaliśmy pewność na zagrywce i w przyjęciu, a zawodnicy gospodarzy popełniając seryjnie błędy tylko ułatwili zadanie…, ponadto …dobrze szukał gry w obronie libero Artur Szmidtka, pozostali zagrali bardzo poprawnie, a Marcin Gonsior utrzymuje bardzo wysoką dyspozycję, do formy powoli wraca rozgrywający Mariusz Jajus, dobrze wypadają środkowi, jest więc nadzieja na korzystny wynik w następnym meczu…

Drugi set spotkania zupełnie nie przypominał początku meczu „rozpędzona” ekipa AZS „Rafako” była lepsza w każdym elemencie gry. Mimo tego, że trener gości starał sie wykorzystać wszystkie możliwości nie udało mu się już „przywrócić do meczu” swoich zawodników.
W trzecim secie nic nie było w stanie odmienić losów spotkania. Siatkarze AZS „Rafako” kontrolowali przebieg gry od pierwszej do ostatniej piłki, wygrywając pewnie do 21.

W ligowej tabeli na prowadzeniu zespół MKS Sudety Kamienna Góra, który w 7 meczach zdobył 17 pkt (w setach 18:6), na II miejscu MKS Bzura Ozorków i kolejno LKS Czarni „Wirex” Rząśnia, i KS AZS „Rafako” Racibórz. Te drużyny rozegrały po 6 spotkań i mają na koncie po 13 pkt. wygrały po 15 setów przegrywając kolejno 6, 7 i 8 setów.

W sobotę 17 listopada o godz. 17.00 na hali OSiR w Raciborzu KS AZS „Rafako” zagra z MKS Bzurą Ozorków, a w Częstochowie piąty w tabeli Delic Pol będzie walczył z Czarnymi „Wirex” Rząśnia. W tej kolejce pauzuje drużyna lidera.