
16 listopada rozpoczyna się remont mostu w Bojanowie. Na czas robót droga nr 917 zostanie zamknięta.
Remontem na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich zajmie się spółka "Mosty Chrzanów" – ta sama, która zmodernizowała raciborski most na ul. Rybnickiej. Obiekt zostanie całkowicie wyburzony a w jego miejsce firma zbuduje nowy, jak podaje, o nośności dostosowany do obowiązujących przepisów.
Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów i to nie krótko, bo przywrócenie stałej organizacji ruchu zaplanowano na początek lipca przyszłego roku. Z Krzanowic w kierunku Raciborza objazd poprowadzono ulicami: Opawską, Kolejową, Borucką (Krzanowice), Krzanowicką, Kopernika, Borucką (Bojanów). Tą samą trasą poprowadzono objazd w drugą stronę – z Raciborza do Krzanowic. Z kolei piesi korzystać będą z tymczasowej kładki wybudowanej w sąsiedztwie mostu.
/SaM/













![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)
![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







