Śnieżny Bieg Niepodległości

Już po raz 8. ulicami Kuźni Raciborskiej przebiegli uczestnicy dorocznego Biegu Niepodległości.

Zarówno organizatorów tej sportowej imprezy, jak i biegaczy zaskoczyła tego dnia pogoda. Temperatura oscylowała w granicach +2 st. C., z chmur zaś bez przerwy padał śnieg. Mimo wszystko, Julian Zieliński – organizator biegu – podziękował przybyłym za sportowego ducha i chęć walki.
Impreza rozpoczęła się kilka minut po godzinie 13. Na starcie stanęło łącznie 96 biegaczy. Wśród uczestników znaleźli się mieszkańcy Kuźni, Nędzy, Raciborza, Stanowic, Kędzierzyna-Koźla, Ciechowic, Wodzisławia i Radlina. Trasa biegu wiodła ulicami Piaskową, Świerczewskiego i Bema. Bieg podzielony był na kilka kategorii wiekowych: od przedszkolaków, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, do tzw. biegu głównego, w którym startowali dorośli.

- reklama -

 

 

 

Biorący udział w biegu dzieci przedszkolne, musiały pokonać dystans 200 metrów. W tej kategorii na pierwszej pozycji uplasował się Krystian Lasok z Kuźni, miejsce drugie zajęła Natalia Grycman z Ciechowic, a trzecie Sebastian Panuś (Kuźnia Raciborska).
W klasyfikacji szkół podstawowych – klasy 1-3 poszczególne miejsca zajęli: dziewczyny: I – Natalia Zamkotowicz, II – Monika Harasim, III – Justyna Mikuda; w kategorii chłopców wyniki przedstawiały się następująco: na pierwszej pozycji Jarosław Łamaza, na drugiej Robert Telma, miejsce trzecie zajął Marcin Cyburt. Wszyscy wymieni tu zawodnicy są mieszkańcami Kuźni.
W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych wśród dziewcząt pierwszą lokatę zajęła Dajana Sadowska z Raciborza, drugą – Sabina Czekała z Nędzy, a trzecią – Paulina Rutkowska z Kuźni, wśród chłopców natomiast najwyższą pozycję zajął Patryk Jegar z Nędzy, na miejscu drugim znalazł się Denis Forysz, a na trzecim Daniel Jary (obaj są mieszkańcami Kuźni). 

 

 

 

 

 

W kategorii klas gimnazjalnych wyniki przedstawiały się następująco: dziewczyny: miejsce I – Karolina Wojtoszek z Kuźni, II – Daria Sadowska z Raciborza, III – Sandra Skupnik z Nędzy. Chłopcy: pozycja I – Michał Rusok (Nędza), II – Damian Witkowski (Racibórz), III – Cezary Puzio (Kuźnia Raciborska).
Po uczestnikach szkół podstawowych i gimnazjalnych przyszedł czas na rywalizację uczniów szkół średnich. W kategorii dziewcząt wystartowały tylko dwie zawodniczki. Na mecie pierwsza była Anna Waldyra, tuż za nią – Dorota Bochenek (obie reprezentowały Kuźnię). Z chłopców pierwszy do mety dobiegł Paweł Kosik (Kuźnia), drugi na mecie był Tomasz Jacek (również Kuźnia), a trzeci – Tomasz Juroszek z Raciborza.
Około godziny 14. rozpoczął się tzw. bieg główny, w którym startowali dorośli. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Gabriela Brzeźniak (Kuźnia), drugie – Edyta Grycman z Ciechowic, a trzecie przypadło Katarzynie Kocjan – mieszkance Kuźni. W kategorii kobiet „rocznik 1961 i starszych” na pierwszej pozycji uplasowała się mieszkanka Wodzisławia – Teresa Sznajder, na drugiej natomiast Stefania Luszczymak z Radlina. Z mężczyzn najlepszy okazał się Sebastian Kolman (Kuźnia Raciborska), drugą lokatę zajął Marek Leśnicki ze Stanowic, trzecią – Kazimierz Grycman z Ciechowic, zaś w klasyfikacji „rocznik 1961 i starsi” pierwszy na mecie znalazł się mieszkaniec Wodzisławia Zenon Sznajder, drugi był Marek Mierzejewski (Kędzierzyn-Koźle), a trzeci Tadeusz Luszczymak z Radlina.
Kolejny, IX Bieg Niepodległości już za rok, na który organizatorzy zapraszają już dziś.

/Cancer/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here