Koncert walijskiego chóru CANTORION RHOS

24 listopada o godz. 19.00 w kościele farnym odbędzie się koncert chóru CANTORION RHOS z Walii. Zaś ok. godz. 17.30 z recitalem organowym wystąpi dyrygent chóru – Mervyn Cousins.

Cantorion Rhos jest 50-osobowym chórem mieszanym z Wrexham w półno! cno-zachodniej Walii. Grupa została założona w 1981 roku. Do repertuaru chóru należą 16-wieczne motety i madrygały, muzyka oratoryjna, europejska muzyka sakralna oraz muzyka współczesnych kompozytorów walijskich. W ostatnich latach chór zdobył nagrody podczas prestiżowego międzynarodowego festiwalu pieśni i tańca Eisteddfod (2003 i 2007), organizowanego w Llangollen od lat ’50 oraz podczas Festiwalu Muzyki w Chester (2006). Z okazji swoich 25 urodzin grupa dała szereg koncertów w całej Wielkiej Brytanii.

Mervyn Cousins – w latach 1997 – 2003 dyrektor muzyczny Katedry Metropolitan w Liverpoolu oraz organista Uniwersytetu w Liverpoolu. Od roku 2003 do chwili obecnej dyrektor muzyczny corocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Eisteddfod w Llangollen, a także egzaminator oraz prowadzący warsztaty muzyczne dla uczniów i nauczycieli. Występował, jako dyrygent/organista, w Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech, w Czechach, Niemczech i Holandii. Teraz czas na Polskę.

Program sobotniego koncertu:
Regina caeli, Antonio Lotti
Hallelujah, Ludwig van Beethoven (po walijsku)
Ar hyd y nos, tradycyjny utwór walijski
Calon lân, John Hughes
Geistliches Lied, Johannes Brahms
Henffych well, Mair, (ara! nżacja Marvyna Cousins; Ave Maria po walijsku)
From the throne of his Cross, John Stainer
Worthy is the Lamb, George Frederic Handel
Hafan gobaith, Delyth Rees

Wstęp wolny.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here