Schiever poprawia przy Auchan

Zamknięty jest pas ruchu zjazdu w prawo z mostu w kierunku Dębicza i Brzezia. O sprawie pisaliśmy już w ZDW: Schiever źle wykonał robotę. Przypomnijmy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzący nadzór nad realizacją zadania, którego inwestorem była firma Schiever, po zakończeniu prac badania wykazały liczne nieścisłości z umową. Pod koniec października ZDW spotkał się z przedstawicielami Schievera i wykonawcy (firmy wybranej przez inwestora).

Ustalono, że do 10 listopada Schiever na własną rękę powtórzy badania nośności nawierzchni ronda, a ZDW będzie je nadzorować. – Testów jednak nie można było przeprowadzić, ponieważ zauważyliśmy, że przygotowanie sprzętu było nieodpowiednie – mówi Krystian Dudek z ZDW. – Samochód z urządzeniem był zbyt lekki do badania nośności. Pojazd z ugiętomierzem musi mieć odpowiednią wagę, bo za jego pomocą sprawdza się czy nawierzchnia może przyjąć obciążenia jeżdżących po niej samochodów bez niszczenia się lub zapadania – tłumaczy Dudek. Badania mają zostać wykonane w najbliższy piątek 16 listopada.Obecnie firma poprawia chodniki, które jak twierdzi ZDW nie spełniają postawionych wymogów jakościowych. – Dopiero po wykonaniu niezbędnych poprawek dokonamy odbioru i oficjalnie przyjmiemy wykonane prace – twierdzi Dudek.

Zgodnie z umową między firmą Schiever a ZDW za nie przekazanie w terminie 3 miesięcy po odbiorze końcowym przebudowanej ul. Rybnickiej z wybudowanym rondem – inwestor będzie musiał zapłacić województwu 100 tys zł. za każdy następny rozpoczęty miesiąc. Poprawki przy Auchan mają się zakończyć jeszcze w listopadzie.

– Dobrą dla ZDW i kierowców informacją jest to, że w ostatnim roku zgodnie z przepisami zmienił się okres, w którym wykonawcy obejmują zrealizowane roboty gwarancją. Obecnie jest to 5 lat, a nie jak wcześniej 2 lata -dodaje Krystian Dudek.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here