Przesłuchania do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Zgłoszenia do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd I Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika (OFKiP) tylko do 26 listopada.   

Przesłuchania eliminacyjne, będące pierwszym etapem konkursu, odbędą się w 30 rejonach w Polsce oraz w Równem na Ukrainie. W Raciborzu  kwalifikacje będą miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury 17 grudnia 2007 r. w godzinach 10.00 -16.00.

- reklama -

Przesłuchania finałowe Festiwalu zaplanowano od 10 do 13 stycznia 2008 r.

Festiwal ma formułę konkursu i przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci szkół muzycznych stopnia podstawowego). Dolna granica wieku uczestnika wynosi 7 lat.

W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Zgłoszeniem na Festiwal jest prawidłowo wypełniona karta uczestnictwa przesłana do 26 listopada 2007 r. pocztą, faxem lub e-mailem do Biura Festiwalu.

Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek (soliści i duety dwóch), w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej, a ilość wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Dopuszcza się możliwość wykonania jednej kolędy zagranicznej. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut – soliści i duety, 15 minut – zespoły, chóry.

 

Do drugiego etapu wchodzą najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. Festiwal przebiegać będzie w dwóch etapach

 

Od 10 do 12 stycznia 2008 r. zaplanowano przesłuchania finałowe w Będzinie. KONCERT GALOWY odbędzie się 13 stycznia 2008 r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu (Parafia Nawiedzenia NMP os. Syberia) w Będzinie.

Powołane przez Organizatorów jury może przyznać: GRAND PRIX FESTIWALU, trzy nagrody (I, II, III miejsce) w poszczególnych kategoriach, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie polskiej kolędy lub pastorałki tradycyjnej, wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe opublikowano na stronie www.ofkip.pl.

 

Kontakt: Marzena Karolczykm -rzecznik prasowy UM w Będzinie

tel. 0- 32 267- 91-32

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here