Jak udzielać pierwszej pomocy – dzieci potrafią

Dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola Nr 11 w Raciborzu zostały zapoznane ze sposobem udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych przez nauczycielki (Jolantę Tomaszewską, Jolanta Kośmider, Małgorzatę Górka, Iwonę Kroker oraz Wiesławę Kowalczyk i Zuzanne Psota) zajęciu, które przeprowadziła Pani Marzena Mruk – nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 4 w Raciborzu wraz z uczniami klasy III.

Dzieci z przedszkola ze skupieniem obejrzały specjalny film na temat pierwszej pomocy. Następnie krok po kroku wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej omawiały etapy udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczniowie kl. III pokazywali co trzeba zrobić aby zachować bezpieczeństwo osobie ratowanej oraz sobie, jak należy wezwać pomoc ( przedszkolacy znakomicie znały telefony alarmowe), jak sprawdzić przytomność oraz oddech osobie poszkodowanej, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bocznej ustalonej i dlaczego. Udzielania oddechu ratowniczego i uciskania klatki piersiowej przedszkolacy uczyli się na manekinie Mini Ania oraz ćwiczyli na kolegach. Dzieci poznały „ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA”, który przedstawia kolejno to, co powinno dziać się z osobą poszkodowaną.
Nasze przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie angażując się w udzielanie pierwszej pomocy na manekinie. Rozpoczynając naukę w tak wczesnym wieku możemy liczyć na pomoc naszych MAŁYCH RATOWNIKÓW.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here