Wsparcie biznesowe dla firm

W Raciborzu przy ul. Batorego 7 działalność prowadzi Polsko-Czeski Ośrodek Współpracy Gospodarczej, który oferuje kompleksowe wsparcie biznesowe dla przedsiębiorców.

Dla osób zainteresowanych podjęciem własnej działalności gospodarczej o profilu transgranicznym Ośrodek oferuje „Inkubator Przedsiębiorczości”.
W ramach oferty Inkubatora, przedsiębiorcy mogą przez pół roku nieodpłatnie korzystać w Ośrodku ze stanowisk biurowo-komputerowych w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu biurowym, z dostępem do sieci teleinformatycznej.
Następnie, na kolejne pół roku przedsiębiorcy mogą wybrać opcję – „Start up” i nadal bezpłatnie zajmować samodzielne pomieszczenie biurowe z dostępem do sieci teleinformatycznej.
Do dyspozycji jest również pozostała infrastruktura biurowa Ośrodka.

- reklama -

Dodatkowo Ośrodek oferuje do wynajęcia w atrakcyjnych cenach wysokostandardowe pomieszczenia biurowe o różnych powierzchniach.

Na miejscu skorzystać można także z nowocześnie wyposażonej sali konferencyjnej.

Ośrodek świadczy również następujące usługi:

 • udzielanie informacji prawnej, księgowej i marketingowej,
 • konsultacje obejmujące:
  • zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz programami i formami wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw, w tym ze środków Unii Europejskiej,
  • prezentacje i wyjaśnienia zasad przygotowania wniosków o udzielenie wsparcia w ramach projektów pomocowych dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorców ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich, w szczególności dostępnych w PARP.
   W Ośrodku działa Punkt Konsultacyjny akredytowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
 • pośrednictwo w nawiązywaniu polsko-czeskiej współpracy transgranicznej,
 • pozyskiwanie i obsługę inwestorów – promocja inwestycyjna.
 • usługi doradcze związane z realizacją działań na rzecz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Oferta Ośrodka skierowana jest do przedsiębiorców z regionu pogranicza polsko-czeskiego, jak również do samorządów, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Projekt realizowany jako zadanie publiczne w dziedzinie działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami w formie powierzenia wykonywania zadania przez Miasto Racibórz.

Polsko-Czeski Ośrodek Współpracy Gospodarczej w Raciborzu
ul. Batorego 7, 47-400 Racibórz
tel./fax: +48 32 755 20 98, email: [email protected],
Osoby do kontaktu: Justyna Szyndler, Paweł Przyłęcki

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here