Mikołajki na raciborskim rynku

6 grudnia o godz. 11.00 prezydent miasta i miejscowi strażacy z Komendy PSP zapraszają milusińskich na spotkanie z Mikołajem, który nie tylko będzie przechadzał się po rynku, ale wejdzie na dachy pobliskich budynków.

Mikołaja wspierać będą aktorzy krakowscy, którzy przyjadą z przedstawieniem "Koziołek Matołek". Wspomoże go swoim śpiewaniem Krystyna Giżowska. Raciborscy strażacy zaopatrzeni w specjalistyczny sprzęt, w największą drabinę pomogą Mikołajowi dostać się, a potem zejść z dachu.

- reklama -

 

Wszyscy zziębnięci będą mogli ogrzać się przy gorącej herbacie, a najmłodsi zostaną obdarowani słodyczami. Będzie można też osobiście porozmawiać ze starszym panem i zapytać o prezenty…

 

 

Natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaprasza 6 grudnia na Imprezę Mikołajkową – „Bajkowa podróż Berniego” podopiecznych raciborskich przedszkoli.

Do udziału w imprezie zgłosiły się: P2, P5, P10, P14, P15, P11, P12, P20, P23, P26 łącznie to 472 dzieci (5-6 letnie) a wraz z opiekunami to 514 osób. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 i trwać będzie do godz. 11.30. Odbędzie się na Hali Sportowej OSiR przy ul. Łąkowej 33 w Raciborzu.

W programie zatytułowanym "Bajkowa Podróż Berniego" – trwającym około 120 minut wystąpi 5 wykonawców tj.: 2 muzyków, wokalistka, klown i iluzjonista. Jest on wspaniałą podróżą poprzez najbardziej znane przeboje dziecięce, które wyczarowuje iluzjonista, a także konkursy tematyczne związane z promocją zdrowia i nauki dobrego wychowania, żart sceniczny Berniego i na najwyższym poziomie aktorskim wykonane wiersze mistrza Brzechwy. Atrakcją programu jest spotkanie z Kubusiem. Zabawę kończy przepiękna wspólnie z opiekunami i dziećmi wykonana ballada "Jak można Dziecku kazać Kochać". "Bajkowa podróż Berniego" jest programem interaktywnym, cała widownia się bawi, wspólnie podejmują decyzje o podróży Berniego i jego przyjaciół.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia dowóz i odwóz dzieci z przedszkoli na halę sportową, a także drobne upominki dla wszystkich uczestników programu.

 

/MarJon, KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here