Hokus-pokus,czary -mary

„Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów i dlatego 29 listopada grupa integracyjna 6-latków zaprosiła dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 10, aby wspólnie się bawić.


W dawnych czasach pod koniec roku, kiedy dni stawały się krótsze, a wieczory dłuższe, dzieci, młodzież i dorośli zbierali się w jednym domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się.
Tradycja ta przetrwała do dzisiejszego dnia i dlatego 29 listopada grupa integracyjna 6-latków zaprosiła dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 10, aby wspólnie się bawić.
Atmosfera pełna czarów i magii sprzyjała odczytywaniu znaków przyszłości. Dzieci ustawiały buty, aby dowiedzieć się, która dziewczyna pierwsza wyjdzie za mąż i który chłopiec najwcześniej się ożeni. Z czarodziejskiego kapelusza losowały karteczki z ilustracjami, by dowiedzieć się, kim będą w przyszłości. Usłyszały również przestrogi z „Księgi wróżb” zgodnie z wylosowanym kolorem lizaka, np. by nie niszczyć zabawek czy też pić zdrowe mleko.
Oczywiści nie zabrakło wosku, który przybierał najrozmaitsze kształty. Jak przepowiedziały wróżby, dzieci czeka słodka przyszłość, wycieczki oraz szczęśliwe i dostatnie życie.
Dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i miłą atmosferę podczas wspólnej zabawy.
Opr. Aleksandra Wawoczny i Barbara Rzytki

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here