
Na IV Przeglądzie Przedszkolnych Form Scenicznych grupa dzieci 5-6 letnich z Przedszkola nr 12 zaprezentowałą bajkę „Brzydkie Kaczątko”. Już po raz czwarty nasze przedszkole wzięło udział w Międzygminnym Przeglądzie Przedszkolnych Form Scenicznych. Udział w przedstawieniu był wielkim przeżyciem dla całej grupy dzieci, które z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Choć bajka znana jest wszsystkim, dla wielu zaskoczeniem było, że akcja nie działa się „za górami, za lasami…”, lecz w Raciborzu, w Parku im. Miasta Roth. Jury miało nie lada problem, komu przydzielić nagrodę , dlatego też wszystkim zespołom przyznano I miejsce. [B. Mainka]





![Tancerze Skazy z medalami na ogólnopolskich zawodach w Rybniku-Niedobczycach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)






![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)
![Czytanie wszystkimi zmysłami. Warsztaty w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/biblioteka-ocice.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Raciborscy policjanci gościli w przedszkolach [ZDJĘCIA] policja raciborz przedszkole](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/policja-raciborz-przedszkole-218x150c.jpg)








