II Gminny Konkurs „Jestem Europejczykiem”

9 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku odbył się II Gminny Konkurs „Jestem Europejczyjkiem” pod hasłem „Znam swoją gminę”.

Pomysłodawcami i organizatorami cyklu konkursów „Jestem Europejczykiem” są nauczycielki ze szkoły w Rudniku:  Iwona Kurzywilk i Sylwia Przybyła, które dziękują za wsparcie finansowe Wójtowi Gminy Rudnik – Alojzemu Pieruszka i Dyrektorowi ZSO w Rudniku – Mariuszowi Kaleta.

- reklama -

 

 

W II edycji Gminnego Konkursu „Jestem Europejczykiem” wzięły udział drużyny reprezentujące klasy drugie, trzecie i czwarte. Każda drużyna przygotowała i zaprezentowała ciekawą pracę plastyczną, będącą  pocztówką z wybranej miejscowości gminy Rudnik oraz komentarz na temat tego, co przedstawia. Prezentacje okazały się znakomitym źródłem wiedzy o zabytkach małej ojczyzny, a prace stanowią niezaprzeczalny dowód na to, że gmina Rudnik to prawdziwa „kraina pałaców i zieleni”.

 

 

 

Następnie uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę na temat położenia, warunków życia, ważnych instytucji i osób pełniących funkcje publiczne w gminie, a także o znanych postaciach historycznych i miejscach, które są atrakcją ziemi Rudnik. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają swoją gminę. Toteż organizatorzy wszystkim uczestnikom tej wiedzy serdecznie gratulowali, a opiekunom drużyn dziękowali za świetne przygotowanie podopiecznych.

 

 

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasa II Miejsce I – Grzegorzowice ( opiekunowie:  E. Panek, K. Gawlik)
Miejsce II-  Brzeźnica ( opiekun: J. Titarenkow )
Miejsce III – Rudnik ( opiekun: I. Kurzywilk )
Klasa III Miejsce I – Grzegorzowice ( opiekunowie: E Panek, K. Gawlik)
Miejsce II – Rudnik ( opiekun: E. Ogrodnik )
Miejsce III – Gamów ( opiekun: D. Cymerman )
Miejsce IV – Brzeźnica ( opiekun: J. Titarenkow )
Klasa IV Miejsce I – Brzeźnica ( opiekun: G. Ryczkowski )
Miejsce II – Grzegorzowice ( opiekun: E. Panek, p. K. Gawlik )
Miejsce III – Gamów ( opiekun : D. Cymerman )
Miejsce IV – Rudnik ( opiekun : K. Marcinkowska )

 

 

 

 

/opr. KJ/

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here