Modernizacja wnętrz w kuźniańskim ZSOiT

Wynajem hali sportowej oraz prace remontowe w budynku ZSOiT w Kuźni Raciborskiej były tematem obrad podczas ostatniej sesji miejskiej.

Dyskusja na powyższy temat spowodowana była koniecznością uzupełnienia wiedzy związanej z konstrukcją budżetu na rok 2008. Problematykę remontów w obiekcie szczegółowo omówił dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych – Kazimierz Szczepanik. W pierwszej kolejności przedstawił kwestię związaną ze stanem technicznym hali sportowej. Znajdujący się tam parkiet został zakwestionowany przez sanepid, podobnie jak i stan posadzek na I i II piętrze szkolnego obiektu. – Konieczne jest podjęcie działań, które doprowadzą do całkowitej wymiany parkietu na hali. Wskazane jest także pomalowanie wnętrza, wymianie muszą ulec również siatki, które wiszą tam nieprzerwanie od 27 lat. Obecnie trwają prace nad wyłożeniem nowych płytek na dwóch piętrach obiektu, wymianie ulegną ponadto drzwi do wszystkich sal lekcyjnych na parterze, I i II piętrze. Zgodnie z planem, prace mają się zakończyć do 19 grudnia – powiedział dyrektor placówki.

- reklama -

 

 

 

Wiele do życzenia pozostawia także stan techniczny dachu, który co prawda był już niedawno naprawiany, jednak niezbyt skutecznie. Ciągle pojawiają się problemy związane z zaciekaniem. Wymagana jest zatem kompleksowa naprawa dachu. Niedawno wniesiono propozycję, aby uszkodzenia wykonać metodą piankowania. Wykonanie tych prac przewidziane jest na lipiec 2008 r., podobnie jak parkietowanie hali sportowej.

 

 

 

Drugą kwestią omawianą na sesji był wynajem hali sportowej młodzieży, osobom fizycznym lub klubom sportowym z terenu gminy. Codziennie z nieodpłatnego wynajmu hali korzystają 3 grupy, co daje 15 grup w ciągu tygodnia. Obiekt udostępniany jest w godzinach popołudniowych pomiędzy 16. a 20:30.  W tak wysokim sezonie jak styczeń-marzec jest 100 % obłożenie. Niejednokrotnie jest więcej chętnych niż jest to możliwe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie odpłatności na wynajem obiektu. – W naszej gminie nie ma uregulowanej kwestii związanej z możliwością wynajmu odpłatnego. O tym zadecydować może wyłącznie Rada Miejska przegłosowując odpowiednią uchwałę, dlatego też wnoszę, aby Wysoka Rada tą sprawą się zajęła. Bez tej uchwały właściwie sobie nie poradzimy i powiem szczerze – są takie podmioty, które by nam zapłaciły, ale nie ma podstaw prawnych, aby od nich te pieniądze wziąć – apelował podczas sesji K. Szczepanik.

Czy jest szansa, aby taka uchwała nabrała mocy prawnej? Burmistrz Rita Serafin jest zdania, że tak. Stosowny projekt uchwały będzie przedstawiony na kolejnej sesji.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here