Koncert na miarę 40-lecia

30 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się uroczysty koncert zwieńczający obchody 40. rocznicy nadania Kuźni praw miejskich.

Organizatorami imprezy pod nazwą "Koncert, na który Kuźnia czekała 40 lat" był MOKSiR, kuźniańskie koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej oraz Urząd Miejski. Koncert otworzyła przewodnicząca Towarzystwa – Halina Wyjadłowska. Już na samym początku poprosiła ona na scenę Annę Apollo oraz Stanisława Skrzypka – zdobywców pierwszych miejsc w ogłoszonym przez TMZR konkursie na najładniej ukwiecony balkon i najpiękniejszy przydomowy ogródek. Wspomnianym zwycięzcom Burmistrz Rita Serafin wręczyła pamiątkowe puchary. Laureaci byli bardzo mile zaskoczeni i nie kryli wzruszenia.

- reklama -

 

 

 

Chwilę później w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej rozpoczął się koncert. Na początek publiczności zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 1. W programie artystycznym zatytułowanym "Biesiada Śląska" znalazło się kilka tradycyjnych wierszyków, utworów oraz tańców. Później przyszła kolej na drugą grupę przedszkolaków, tym razem z Przedszkola nr 2. Zebranym, wśród których dominującą część stanowili rodzice maluchów, dzieci zaprezentowały układ taneczny (szczególnie podziwiany był występ małych baletnic), piosenkę i wiersz.

Następnie na scenę weszła czwórka wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Pod kierunkiem Andrzeja Mikieko wykonali autorską piosenkę o Kuźni. Po chłopakach z ośrodka przyszedł czas na występ uczniów ze Szkoły Podstawowej. W programie pod kierunkiem Stelli Kotulli, młodzi artyści wykonali utwór Piotra Rubika pt. "Quo Vadis, Domine?" oraz grupy Feel "A, gdy jest już ciemno". W programie znalazł się również pokaz tańca break dance w wykonaniu chłopaków z "Gibkiej czwórki", a także śląski monolog w wykonaniu Krzysztofa Gromotki.

 

 

 

Kolejnym punktem uroczystego koncertu były artystyczne występy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Tu publiczności z polskimi kompozycjami zaprezentowały się Joanna Żaczek, Dominika Zawada oraz Jakub Tul, który zaśpiewał piosenkę pt. "Kuźnia budzi się". W przerwach pomiędzy utworami Dominika Kostka, Hanna Koczwara i Julita Krebs zacytowały fragmenty prozy Magdaleny Krybus i Doroty Czogały – laureatek konkursu literackiego pod nazwą "Moje Miasto", zaś wiersz ks. Antoniego Strzedulli wyrecytowała Aleksandra Styrna.

 

W końcowej części programu wystąpili artyści działający w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Utwór na keyboardzie zagrały Sandra Hausman oraz Joanna Kostka. Kompozycje polskich wykonawców pięknie zaśpiewały prowadzone przez Tomasza Kurija wokalistki: Agnieszka Pomiotło, Jolanta Kozłowska, Joanna Kostka i Nikola Strzedulla. W przerwach wystąpiły "Błyskawice" oraz "Tornado" – grupy taneczne kierowane przez Anetę Szczepanik-Paradowską. Ostatnim punktem artystycznego programu był występ hip-hopowej grupy pod nazwą C. D. N. SQAD z utworem "Bo to jest to".

 

Reasumując, nie pozostaje teraz nic innego, jak życzyć miastu i jego mieszkańcom kolejnych tak pięknych i zacnych jubileuszy.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here