II Konkurs Wokalny rozpoczęty

W sobotę, 8 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbyły się eliminacje na prezentera II Konkursu Wokalnego Kuźnia Raciborska 2008.

Konkurs składa się z trzech etapów: pierwszy, to przesłuchania eliminacyjne uczestników konkursu. Uczestnicy przedstawiają w krótkiej prezentacji dowolnie wybrany utwór w polskim języku literackim. Organizator dopuszcza akompaniament własny lub playback (płyta CD). Do etapu drugiego, który jest konkursem półfinałowym zostaje zakwalifikowanych dziesięć osób wyłonionych podczas eliminacji. Odbędzie się on w lutym przyszłego roku. Do trzeciego etapu (marzec 2008) kwalifikuje się pięć osób wyłonionych podczas konkursu półfinałowego. Drugi oraz trzeci etap dopuszcza półplayback, akompaniament własny lub jednej osoby towarzyszącej oraz udział grupy tanecznej do czterech osób.

- reklama -

 

Osoby zakwalifikowane do konkursu półfinałowego i finałowego zobowiązane są do uczestnictwa w warsztatach wokalnych. Nieobecność na zajęciach jest równoznaczna z rezygnacją uczestnika z dalszego etapu konkursu. Odpłatność za udział w warsztatach wokalnych wynosi 10 zł od osoby. Uczestnicy poprzedniej edycji konkursu nie mogą prezentować tych samych utworów.

Konkurs obejmuje swoim zasięgiem Miasto i Gminę Kuźnia Raciborska, i jest przeznaczony dla osób w wieku od 13 do 18 lat (rocznik 1990-1995). Wszelkie informacje na temat przebiegu konkursu będą podawane na plakatach oraz stronie internetowej http://www.moksir.org

Koncerty półfinałowy i finałowy odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Klasztornej 9. Występy wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury. Dla zwycięzców zostały ufundowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here