Kolejarska biesiada piwna

29 listopada pracownicy Zakładu Linii Kolejowych w Gliwicach Dzień Kolejarza obchodzili bawiąc się na I Raciborskiej Biesiadzie Piwnej Kolejarzy.

Biesiadę zorganizowało Towarzystwo Turystyczne „Kolejarz” działające od stycznia tego roku w Sekcji Eksploatacji w Raciborzu. Celem działania Towarzystwa jest integracja środowiska kolejarskiego poprzez organizowanie dla kolejarzy i ich rodzin imprez turystycznych, sportowych i kulturalnych.Zorganizowaliśmy w tym roku już dwie kilkudniowe wycieczki: w Masyw Śnieżnika i w Pieniny, w których uczestniczyło kilkadziesiąt osób – opowiada prezes Towarzystwa Turystycznego „Kolejarz” Jan Sput. Rozkręcamy się powoli, ale z roku na rok imprez powinno być coraz więcej. Frekwencja w tegorocznych pokazała, że zapotrzebowanie na tego typu imprezy wśród kolejarzy jest bardzo duże. Czas najwyższy przerwać kilkuletni marazm panujący w środowisku raciborskich kolejarzy.Biesiada była imprezą, która kończyła pierwszy rok działalności Towarzystwa.Uczestnicy zabawy zostali zaopatrzeni przez organizatorów w śpiewniki wydane specjalnie na tę okazję, tak aby każdy z biesiadników mógł włączyć się w wspólny śpiew i zabawę. Do tańca przygrywał zespół w składzie: Leon Fila-gitara basowa, Adam Cieślik-gitara, instrumenty klawiszowe, Faustyna i Fabiana Cieślik – śpiew.


Biesiadę urozmaiciły liczne konkursy z nagrodami przygotowane przez organizatorów. I tak w konkursie szybkiego picia piwa zwyciężył Edward Musiał, w konkursie opowiadania dowcipów bezkonkurencyjny był Grzegorz Jureczko, najlepiej tańczącą parą biesiady zostali wybrani Wanda Różycka i Joachim Lassak. Wśród uczestników biesiady rozlosowano również kilka nagród ufundowanych przez sponsorów.


Piwo, którym raczono się na biesiadzie, pochodziło oczywiście z raciborskiego browaru.


Gościem honorowym Pierwszej Raciborskiej Biesiady Piwnej Kolejarzy był miłośnik kolei i przyjaciel kolejarzy, wiceprzewodniczący Rady Miasta Racibórz, inicjator w samorządzie wielu projektów służących kolei i kolejarzom, Piotr Klima.Aktywność kolejarzy zdopingowała prezesa do zorganizowania następnych imprez.


Już w styczniu organizujemy trzydniowy wyjazd do Zakopanego – informują członkowie Towarzystwa. Oprócz wyjścia w góry i wizyty na basenach termalnych na Słowacji będziemy kibicować Adamowi Małyszowi podczas zawodów Pucharu Świata. W najbliższych planach mamy również zabawę karnawałową. W planach na 2008 rok mamy kilka atrakcyjnych wyjazdów, z zagranicznymi włącznie. Kolejarze mają nadzieję, że drugi rok działalności Towarzystwa będzie równie pomyślny i że zakończy się, drugą biesiadą piwną.


/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here