„Pójdźmy do Betlejem”

VIII Powiatowy Przegląd Inscenizacji „Pójdźmy do Betlejem” odbywać się będzie 7 i 8 stycznia 2008 r. od godz. 10.00 w Domu Kultury „Strzecha”, przy ul. Londzina 38.Celem przeglądu, którego organizatorami są Raciborskie Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu, jest kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, aktywizowanie zespołów szkolnych do prezentacji piękna i bogactwa kultury materialnej i duchowej swoich miejscowości, wychowywanie w duchu szacunku dla wartości chrześcijańskich, narodowych i rodzinnych, kultywowanie gwary śląskiej i elementów wielokulturowości.

W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz grupy działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego powiatu raciborskiego, które mogą zaprezentować się w następujących formach: widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny, grupa kolędnicza. Każda placówka może wystawić tylko jeden zespół. Jego prezentacja nie może być dłuższa niż 20 minut.

- reklama -

Karty zgłoszeń należy nadsyłać do 21 grudnia 2007 r. na adres: Raciborskie Centrum Kultury,ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz.

Prezentacje oceniać będzie jury powołane przez organizatorów. Wszystkie zespoły otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione grupy dostaną nagrody rzeczowe. Ponadto zostaną zakwalifikowane do Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”, które odbędzie się w dniach od 7 do 9 stycznia 2007 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, ul. Mariacka 9.

Eliminacje powiatowe zakończy koncert galowy, podczas którego zostaną wręczone wyróżnienia. Odbędzie się on 11 stycznia 2008 r. o godz. 10.00 w DK „Strzecha”.

Transport zespołów oraz opiekę nad uczestnikami muszą zapewnić placówki delegujące.

Przeczytaj o ubiegłorocznej edycji: Koncert galowy VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem"

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here