„Stop agresji – przyjaźń na start”

To tytuł konkursu plastycznego towarzyszącego tygodniowi profilaktyki agresji zaplanowanemu w zadaniach Szkoły Podstawowej nr 15.

Konkurs na prace plastyczną był jedną z form zaplanowanych w tygodniu nasilonej akcji przeciwko agresji. Równocześnie z akcjami z udziałem dzieci prowadzone było szkolenie rady pedagogicznej na temat „Uczeń z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej w szkole masowej”. Do działań zostali włączeni rodzice, którzy wypełnili ankietę na temat poczucia bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły.
W tygodniu profilaktyki agresji do placówki zostali zaproszeni goście: policjant st. asp. K. Biskup i prelegenci audycji o przeciwdziałaniu agresji. Uczniowie klas III -VI spotkali się z mistrzem olimpijskim Ryszardem Wolnym, który zachęcał do rozładowywania napięć poprzez wysiłek fizyczny. W szkole odbyły się konkursy plastyczne na logo i plakat promujące kulturalne zachowanie. Na lekcjach języka polskiego była omawiana literatura wskazująca na pożądane zachowania i piętnująca zachowania agresywne. Efektem tych lekcji były wypracowania, wierszyki i hasła. W pląsach podczas przerwy międzylekcyjnej przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego wzięły udział dzieci z klas I-III. Cała akcja została podsumowana, a zwycięzcy konkursów nagrodzeni.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here