Kolędowe śpiewanie z Krystyną Giżowską

30 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Kuźni Raciborskiej wystąpili znani polscy artyści: Krystyna Giżowska oraz Zbigniew Lesień.

Planowo z Krystyną Giżowską na scenie miał pojawić się aktor Wiktor Zborowski, ale zły stan zdrowia uniemożliwił mu wizytę w Kuźni. W. Zborowskiego godnie za to zastąpił inny artysta – Zbigniew Lesień, ojciec Michała Lesienia, aktora, znanego głównie z roli Jacka Przypadka w komediowym serialu "Lokatorzy".

- reklama -

 

Koncert był ostatnią tego typu imprezą w ramach obchodów 40-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej. Licznie zgromadzonych w sali mieszkańców miasta powitała burmistrz Rita Serafin oraz Mariola Trepiszczonek – dyrektor MOKSiR-u. Wstęp na imprezę był bezpłatny.

 

Krystyna Giżowska wykonała kilkanaście popularnych i znanych kolęd oraz pastorałek, jak "W żłobie leży", "Gdy śliczna panna", "Lulajże Jezuniu", "Hej kolęda, kolęda" i "Oj maluśki, maluśki". Występowi piosenkarki towarzyszyły wiersze o tematyce świątecznej czytane przez Z. Lesienia.

 

 

 

Oprócz kolęd i pastorałek, artystka, która w tym roku obchodziła 36-lecie swojej pracy artystycznej, przypomniała zgromadzonym swoje najbardziej znane utwory, wśród których znalazły się "Wspomnij choć raz", "Złote obrączki", "Nie było Ciebie tyle lat" oraz "Przeżyłam z Tobą tyle lat". W wykonanie tych przebojów żywo włączyła się kuźniańska publiczność. W repertuarze znalazła się ponadto kolęda wykonana w języku francuskim, którą niegdyś piosenkarka nagrała z udziałem Filharmonii Drezdeńskiej. Na pożegnanie artystka zaśpiewała utwór pt. "Białe Święta", który to jest coverem słynnego utworu "White Christmas".

 

Na zakończenie koncertu, szanownym gościom wręczone zostały wiązanki kwiatów. Artyści nie kryli wzruszenia, widząc gorące przyjęcie, jakie zgotowała im kuźniańska publiczność, toteż – na ich prośbę – raz jeszcze pojawili się na scenie. Goście pożegnali się z publicznością noworocznymi życzeniami, żywiąc tym samym nadzieję na kolejne spotkanie.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here