Sportowa uroczystość w Domu Kultury „Strzecha”

Raciborscy sportowcy, trenerzy i działacze rozpoczęli 2008 rok od uroczystej gali sportowej, która odbyła się 4 stycznia, w tym razem wypełnionej "po brzegi", sali widowiskowej raciborskiej "Strzechy".

"Jeden Świat i jedno marzenie" motto XXIX Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przyświecało w piątkowy wieczór organizatorom i uczestnikom I Gali Raciborskiego Sportu zorganizowanej przez MKZ "Unia" Racibórz i MKS – SMS "Victoria" Racibórz przy wydatnym wsparciu Urzędu Miasta Racibórz i Starostwa Powiatowego w Raciborzu. W uroczystości podsumowującej sportową działalność i sukcesy odniesione przez sportowców ziemi raciborskiej w 2007 r. uczestniczyły zatem władze miasta i powiatu.

- reklama -

 

 

 

Program artystyczny przygotowała grupa cyrkowo – ogniowa Takhadum na co dzień odbywająca zajęcia warsztatowe w DK "Strzecha". Opiekunem grupy jest pani Grażyna Tabor. Ze względu na to, że występ odbywał się w pomieszczeniu zamkniętym tym razem zrezygnowano z użycia otwartego ognia, jednakże i tak zaprezentowane "numery" wywoływały salwy śmiechu i wielki aplauz wśród publiczności. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ Zuzanny Szreder, która wykonała swój hymn polskiego sportu "Biało – czerwoni w jedności Polska" tym razem stanowiący preludium do prezentacji osiagnięć sportu wyczynowego ziemi raciborskiej w 2007 r.

 

 

 

Część pierwsza Gali została poświęcona wręczeniu nagród prezydenta miasta. W tym roku na gali wyróżnienia odebrało 3 sportowców : Katarzyna Dembniak, Kamil Błoński, Jacek Kneć, 5 trenerów : Piotr Krużołek, Piotr Morka, Zbigniew Oszek, Witold Galiński, Piotr Szczeponiok, 4 prezesów klubów : Grzegorz Pieronkiewicz, Sławomir Szwed, Piotr Chrobak, Remigiusz Trawiński, a także Bolesław Papiernik (amatorska liga piłki siatkowej), Arkadiusz Nowacki (amatorska liga koszykówki) i Henryk Swoboda (TKKF "Rafako")    

 

 

 

Wśród raciborskich szkół podstawowych w wojewódzkim współzawodnictwie najlepiej wypadła SP nr 15 wyprzedzając SP nr 18 i SP nr 8, na kolejnych miejscach uplasowały się SP nr 13, SP nr 1 i SP nr 4. Dyrektorzy szkół z pierwszej trójki odebrali z rąk  wiceprezydent Ludmiły Nowackiej i rejonowego organizatora sportu Janusza Obarymskiego pamiątkowe puchary i dyplomy.
Podobne wyróżnienia przypadły w udziale Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 1, które wyprzedziły Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 5.

 

 

 

W sportowym podsumowaniu wśród szkół ponadgimnazjalnych na pierwszym miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, wyprzedzając Zespół Szkół Mechanicznych. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyły Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Ogólnokształcących Nr 2, wyprzedzając Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Dyrektorzy wymienionych placówek z rąk starosty raciborskiego Adama Hajduka, oprócz pucharów i dyplomów odebrali również profesjonalne piłki do gier, w których odnajdują się najlepiej.

 

 

Po krótkiej przerwie wypełnionej hymnem sportu polskiego w wykonaniu Zuzanny Szreder przyszła pora na prezentację dokonań 9 klubów sportowych, które z powodzeniem szkolą młodzież w 15 dyscyplinach sportu, ale o tym w dalszych częściach relacji.

 

/Piela/             

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here