Dzień Sprzątania Biurka

Dzisiaj, 8 stycznia, zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych należy obchodzić Święto Sprzątania Biurka. Święto Sprzątania Biurka, podobnie jak inne święta z Kalendarza Świąt Nietypowych, budzi u wielu osób sporo zastrzeżeń. Sam Kalendarz Świąt Nietypowych powstał w czasach I wojny światowej. Miał on zawierać tyle świąt, aby nie było czasu na walki.

Spośród innych świąt nietypowych, na przykład Dzień Filatelisty, Dzień Dziwaka, Dzień Pikantnych Potraw, Dzień Radia, Dzień Teściowej, dzisiejsze święto można wyróżnić, chociażby dlatego, iż dotyczy przedmiotu, z którym każdy z nas w swoim życiu obcuje w większym lub mniejszym stopniu. Należy pamiętać, iż biurko towarzyszy na co dzień, nie tylko pracownikowi biurowemu. Jego obecność wyraźna jest w różnego typu gabinetach, ale i przecież w pokojach dziecięcych. Wiek dziecięcy jest etapem w życiu człowieka, w którym przy biurku spędza się wcale nie mało czasu. To właśnie wtedy uczymy się czytać, pisać, chodzimy do szkoły.

- reklama -

Zostawmy jednak te sentymenty…

Nie zależnie od tego, czy jesteśmy za świętem, czy przeciwko niemu, z pewnością możemy dzisiaj spojrzeć na swoje biurko i co nie co na nim, czy też w nim usprzątnąć. Robiąc to dziś, słuchając przy tym na przykład przyjemnej muzyki, która wprowadzi nas w nastrój świąteczny, być może łatwiej będzie przebrnąć przez sterty papierów i innych rzeczy leżących tu i ówdzie na naszym biurku.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here