I Gala Raciborskiego Sportu – prezentacja klubów sportowych

0

Po podsumowaniu 2007 roku w sporcie szkolnym przyszła pora na prezentację 9 klubów sportowych, których zawodnicy promują ziemię raciborską na sportowych arenach kraju, Europy i świata.Prezentację poprzedził hymn sportu polskiego wykonany przez Zuzannę Szreder  "Biało – czerwoni w jedności Polska", a pierwszym zaprezentowanym klubem był Cyklo – Klub Ziemia Raciborska, który wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Siódemka" od 15 lat z powodzeniem oferuje dzieciom i młodzieży ziemi raciborskiej uprawianie kolarstwa.

Podsumowując 2007 r. zarządy obu klubów zaproponowały do wyróżnienia : Agnieszkę Zając, która w pięcioletniej karierze kolarskiej ma juz tytuły Mistrzyni Śląska na torze, w przełaju i na szosie a także zdobyte pierwsze miejsce w Challangu Śląska, Szymona Strzedułę który odnotował dwukrotnie drugie miejsce w wyścigach z serii Pucharu Polski oraz mistrzostwo Śląska indywidualnie i w parach, Karola Kuczyńskiego indywidualnie wicemistrzostwo Śląska oraz mistrzostwo Śląska w parach, Krzysztofa Michnę trzeciego zawodnika śląska indywidualnie i parami, Tomasza Strzedułę, który ma już w swojej karierze tytuł wicemistrza Polski na torze oraz dwukrotnie zajmował czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w sprincie na torze i Łukasza Pielę który zajmował 3 miejsce w Mistrzostwach Śląska w parach i w drużynie na torze.

- reklama -

 

 

 

 

Trenerem klubowym jest pan Roman Michna sprawujący jednocześnie funkcję prezesa Cyklo Klubu natomiast prezesem UKS "Siódemka" jest Andrzej Skurk. Wyróżnienia odebrali również działacze Alojzy Strzeduła i Gerard Piela.

Po kolarzach przyszła pora na szachistów. Obecnie w Klubie Szachowym "Silesia" Racibórz trenuje około 60 zawodniczek i zawodników . Największym sukcesem w dotychczasowej historii klubu było zdobycie przez Marka Stryjeckiego wraz z reprezentacją Polski złotego medalu Mistrzostw Świata do lat 20, który jednocześnie był indywidualnie szóstym zawodnikiem Europy i dziewiątym na świecie. Obecnie rosną jego następcy wyróżnieni na Gali : Michał Obruśnik mistrz Śląska do lat 14 i członek kadry wojewódzkiej juniorów, Joanna Kasprzykowska mistrzyni Śląska juniorek do lat 17 członkini kadry wojewódzkiej juniorów, Mateusz Wieczorek mistrz Śląska do lat 11, członek kadry wojewódzkiej młodzików oraz Aleksandra Wieczorek mistrzyni Śląska juniorek do lat 13 zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Prezesem klubu jest obecnie Piotr Chrobak (wcześniej Alfred Chrobak). Z najmłodszymi dziećmi od lat pracuje Tadeusz Wójcik, a w pracy ze starszą młodzieżą skutecznie wspierają go Zbigniew Wieczorek, Joachim Obruśnik i Jacek Orzechowski.

  

 

W następnej kolejności przyszła pora na prezentację Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego "Victoria" Racibórz. Klub z ponad 35 letnią historią dotychczasowymi osiągnięciami sportowymi mógłby samodzielnie wypełnić niejedną galę sportową. Tym razem musiał rzeczywiście ograniczyć się do sukcesów porzedniego roku, których i tak było niemało. Dwie najprężniej i najdłużej działające sekcje sportowe : lekkiej atletyki i pływania corocznie rywalizują z sobą ilością zdobywanych medali. W podsumowaniu 2007 roku troszkę z przodu tym razem lekkoatleci ze swoim aktualnym mistrzem Europy w biegu na 110 m p/pł juniorów Arturem Nogą – wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski, a także Mistrzem Świata Juniorów z 2006 r. Ponadto wyróżniono medaliski halowych mistrzostw Polski juniorek Katarzynę Hyjek (złoty medal 60m p/pł) i Karolinę Żebrowską (srebrny medal w trójskoku). Trenerem wymienionych zawodników jest Karol Szynol. Kolejne wyróżnienia przypadły w udziale : srebrnej medalistce ogólnopolskiej olimpiady młodzieży Dominice Franiczek (pchnięcie kulą) prowadzonej przez Joannę Skalik i mistrzyni Polski młodzików w biegu na 300 m Justynie Święty – trener Piotr Morka. Następnie wyróżniono medalistów makroregionu Martynę Hanczarowską i Macieja Taciaka (oboje 110 m/pł) a także medalistów mistrzostw Śląska : Annę Brańską, Ewę Markiewicz, Tomasza Janosza, Bartosza Matysa, Michała Jaroniego i Martina Musiolika.

 

 

 

Po lekkoatletach zaprezentowali się pływacy. Swoje wyróżnienia za sukcesy sportowe odebrali : Katarzyna Dulian aktualna wicemistrzyni Polski seniorek na 200 m stylem klasycznym przygotowywana do walki o kwalifikację olimpijską przez swojego trenera klubowego Piotra Generalczyka, Katarzyna Dembniak wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy juniorek, której trenerem jest Marcin Kunicki. Finalistki mistrzostw Polski juniorek : Aleksandra Mazurkiewicz (trener Ewa Lewandowska), Daria Rudnik, Sylwia Kuśpiet (obie trener Sławomir Szwed), Sabina Mika (trener Ewa Lewandowska). Wyróżniono również Pawła Dembniaka medalistę mistrzostw Polski w stylu motylkowym prowadzonego przez Marię Gawliczek, a także zawodników prowadzonych przez trenerów  Rafała Bałysa i Piotra Krużołka: Patryka Dorobisza i Macieja Sudenisa – medalistów mistrzostw Śląska i finalistów mistrzostw Polski.

Trzecią sekcją działającą w raciborskiej "Victorii" jest sekcja tenisa ziemnego prowadzona przez Henryka Swobodę. Za sukcesy w "białym sporcie" wyróżnienia odebrali Ewa i Marta Galickie a także Paweł Lewandowski.

Informacje o kolejnych klubach sportowych, które zaprezentowały się na I Gali Raciborskiego Sportu w kolejnej części relacji.

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here