Międzynarodowe spotkanie opłatkowe

0

Już po raz jedenasty w klasztorze Annuntiata odbyła się polsko-czeska uroczystość opłatkowa organizowana przez Klub Inteligencji Katolickiej.

Naszych sasiadów z południa reprezentowali: Monsinior Marcel Tesarczyk, wikariusz generalny kurii biskupiej w Ostrawie oraz ks. Kazimierz Płachta, proboszcz parafii w Ropicy /Zaolzie/ wraz z 60 osobową grupą parafian z Opawy – Katarzynek, Chlebicowa, Velkich i Malych Hostic, Chuchelnej oraz z Ropicy. Oprócz licznego grona członków i sympatyków KIK obecni byli również Starosta Raciborski Adam Hajduk, Prezydent Raciborza Mirosław Lenk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Klima, przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Koła Sybiraków i TMZR.

- reklama -

 

 

Po Mszy Świętej odprawionej częściowo w języku czeskim pod przewodnictwem Monsiniora Marcela Tesarczyka  w koncelebrze ks. Kazimierza Płachty, ks. prałata Jana Szywalskiego oraz ks. inf. Mariana Żagana, który także wygłosił okolicznościową homilię, w auli klasztoru odbyła się ceremonia dzielenia opłatkiem i składania wzajemnie życzeń noworocznych.
Podczas agapy śpiewano kolędy w obydwu językach. Panowała powszechna radość z narodzenia Pana.

Wynikiem 11 letniej współpracy raciborskiej KIK z parafiami czeskimi kierowanymi przez ks. Kazimierza Płachtę jest między innymi koncert kolęd zespołu "Przecinek", który odbył się 6 stycznia w Ropicy. Tak duże w tym roku zainteresowanie raciborzan międzynarodowym spotkaniem opłatkowym świadczy o coraz większej potrzebie bliższego poznania naszych południowych sąsiadów i jednoczenia się w imię wspólnej wiary katolickiej – powiedział przew. KIK Krystian Niewrzoł.  

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here