Wyniki VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem”

0

Znane są już wyniki przeglądu, który odbył się 7 i 8 stycznia w raciborskiej „Strzesze”.

VII Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych zakończył już tradycyjnie koncert galowy, który odbył się  11 stycznia. Spośród 16 inscenizacji, jury postanowiło przyznać 5 nagród, wyróżnienie i nagrodę specjalną. Nagrodzone zespoły reprezentowały powiat raciborskim na Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki” w Radlinie, którego Grand Prix zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Mała Strzecha” z Raciborza.

- reklama -

 

 

 

W Powiatowym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” uczestniczą zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zespoły działające przy parafiach, instytucjach kultury, stowarzyszeniach i placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu powiatu raciborskiego. Uczestnicy przedstawiają inscenizację bożonarodzeniową w jednej z form – widowisko jasełkowe, szopka, spektakl teatralny lub grupa kolędnicza.

Tegoroczne prezentacje oceniało jury, pod przewodnictwem Jerzego Dębiny, które po obejrzeniu 16 inscenizacji bożonarodzeniowych postanowiło przyznać 5 równorzędnych nagród, wyróżnienie i nagrodę specjalną (pozaregulaminową).

 

Nagrody:

Warsztaty Teatralne z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – instruktor Agnieszka Busuleanu za przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna”.

Zespół „Anioły z Królewskiej” z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu – opiekun Anna Pisarczyk i Bogumiła Mąka za przedstawienie pt. „Po kolędzie”.

Zespół „Szkloki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach – opiekun: Ewa Gotzmann i Joanna Krupa za przedstawienie pt. „Jasełka”.

Koło Teatralno-Kabaretowe z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego – Gimnazjum w Nędzy – opiekun: Kornelia Czogalik z przedstawienie pt. „Gdzie ci pasterze”.

Zespół Pieśni i Tańca „Mała Strzecha” z Raciborskiego Centrum Kultury – instruktorzy Jakub Rusin i Alicja Ploch-Burda za widowisko pt. „Bóg się rodzi”.

Wyróżnienie za scenariusz, kulturę wokalną i kulturę słowa:
dla Zespołu z Zespołu Szkół Ekonomicznych – opiekun: Violetta Man i Stanisława Janiszewska.

Nagroda specjalna dla Przedszkola nr 11 w Raciborzu – opiekun: Wiesława Kowalczyk i Zuzanna Psota za przedstawienie pt. „Narodzenie Jezusa”.

 

 

 

Przedszkole nr 11 prezentowało się w przeglądzie poza konkursem, dlatego organizatorzy, chcąc umożliwić zespołowi pokazania się szerszej publiczności i zaistnienie na kulturalnej scenie Raciborza, zdecydowali o ich występie na Gali.

 

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Jury zwróciło uwagę na wyrównany poziom zaprezentowanych inscenizacji, jak również dobre przygotowanie wokalne uczestników i dbałość o elementy scenograficzne i kostiumu.

Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” w Raciborzu jest etapem powiatowym Międzynarodowego Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”, który odbywa się w Radlinie.

Organizatorami VII Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych „Pójdźmy do Betlejem” są Raciborskie Centrum Kultury i Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Wszystkie nagrodzone zespoły reprezentowały powiat raciborski na Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowych “Radlińskie Betlejki” w Radlinie 9 stycznia. Komisja, oceniająca w składzie: Janusz Majewski – przewodniczący, Janina Osmańczyk – Gimpel i Piotr Adamczyk –  członkowie, na posiedzeniu w dniu 9 stycznia 2008 r., po obejrzeniu i wysłuchaniu 25 widowisk, Grand Prix Przeglądu w Radlinie przyznała Zespołowi Pieśni i Tańca „Mała Strzecha” z Raciborskiego Domu Kultury.

Koncert laureatów odbędzie się 20 stycznia 2008 r., o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here