Feralny weekend na drogach powiatu

0

W niedzielę 20 stycznia przed godz. 17.00 na ul. Bosackiej doszło do potrącenia.

Jak informuje policja, 48-letni mieszkaniec Nędzy, wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający volkswagen transporter. – Mężczyzna przebiegał ulicę w niedozwolonym miejscu – mówi Mirosław Wolszczak z raciborskiej policji. – Kierowca twierdzi, że zauważył go w ostatnim momencie i mimo, że zaczął gwałtownie hamować nie udało się uniknąć zderzenia. Kierowca, mieszkaniec Niemiec, natychmiast wezwał pogotowie. Ratownicy rozpoczęli reanimację, niestety poszkodowanego nie udało się uratować. Kierowca był trzeźwy.

- reklama -

 

Do wypadku doszło także w nocy z soboty na niedzielę w Krzyżanowicach. 34-latek wpadł pod koła autobusu. – Mężczyzna szedł nieprawidłową stroną jezdni, pobraliśmy jego krew do badania – podaje Wolszczak. Potrącony z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

 

Do potrącenia doszło też w sobotę 19 stycznia w Pietrowicach Wielkich. Kierowca volkswagena, mieszkaniec woj. opolskiego, na przejściu dla pieszych potrącił 80-letnią kobietę. – Kierowca jej nie zauważył, bo weszła na jezdnię zza zaparkowanego samochodu – informuje raciborska policja. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpiala. 

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here