„Harry Potter i Insygnia Śmierci” w Księgarni Sowa

Nie odstraszył ich ani chłód, ani tłok. Kilkuset potteromaniaków w raciborskiej Księgarni Sowa czekało wytrwale aż do północy na kolejną część przygód Harrego Pottera.

Ukazanie się ostatniej książki o Harrym Potterze jest dla wszystkich fanów bardzo ważnym wydarzeniem. Z tej okazji Księgarnia Sowa w nocy z 25 na 26 stycznia zorganizowała już po raz kolejny wspólne na nią oczekiwanie. Dokładnie o północy rozpoczęła się sprzedaż, jednak przed drzwiami księgarni tłoczno było już dwie godziny wcześniej. 

- reklama -

– Nie wyobrażam sobie, że mogłoby mnie tu nie być! Na początku rodzice kręcili nosem, że to taka późna pora, ale w końcu przyjechaliśmy tu razem – uśmiecha się 13-letni Marcin, czekając w kolejce.

 

 

26 stycznia na półkach księgarskich pojawiła się polskojęzyczna siódma i zarazem ostatnia część losów Harrego Pottera. 21 lipca ubiegłego roku odbyła się premiera książki w Wielkiej Brytanii, USA oraz w innych krajach anglojęzycznych. Została odebrana -niemal jednogłośnie – jako najlepsza część sagi. Już od listopada znany jest polski tytuł: "Harry Potter i Insygnia Śmierci" ("Harry Potter and the Relics of Death"), który został wybrany przez czytelników z trzech zaproponowanych przez tłumacza Andrzeja Polkowskiego.

Autorka książki, Joanne K. Rowling, – co podkreślała w wielu wywiadach – nie zamierza kontynuować pisania książek o Harrym. Cześć siódma jest już ostatnią. Zresztą – dodaje – od początku cykl miał się składać z siedmiu części.

 

Po śmierci Dumbledore`a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca. Dlaczego Dumbledore nie pozostawił Harry`emu czytelnych wskazówek? Czy przeszłość nieżyjącego dyrektora kryje jakieś niezwykłe tajemnice? Jaką rolę odegra Snape przy boku Voldemorta? Czy Harry`emu uda się dotrzeć do najważniejszych miejsc i faktów dotyczących jego rodziny?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zob. Znajdź swoje zdjęcie z uczniami Hogwartu

Wygraj książkę "Harry Potter i Insygnia Śmierci"

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here