Dzień Babci i Dziadka w SP 15

0

W tym roku szkolnym Dni Babci i Dziadka przypadły na okres ferii zimowych, ale to nie znaczy, że o tych świętach wnuczęta zapomniały.

30 stycznia w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 15 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Jej organizatorami byli uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Aleksandrą Urban.
Podczas uroczystości wnuczęta zaprezentowały swoje wszechstronne talenty. Główną część programu artystycznego, prowadzoną przez Agatę Romanowską, Hanię Karkochę i Szymona Dziubę, stanowiły wiersze i piosenki oraz scenki dramowe, których bohaterami byli babcia i dziadek. Drugoklasiści zaprezentowali także przedstawienie pt. „Co słychać w lesie?” oraz inscenizację bajki „Czerwony Kapturek” w wersji angielskiej. Najbardziej uzdolnieni muzycznie uczniowie grali na dzwonkach popularne melodie oraz tańczyli do wybranych przez siebie przebojów. Również goście, którzy nie zawiedli, zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne śpiewając m. in. na trzy głosy popularny kanon „Panie Janie”. Jak zwykle przy takich okazjach nie zabrakło najserdeczniejszych życzeń, laurek oraz drobnych upominków, wśród których były drzewa rodowe.


Babcie i dziadkowie nie kryli zachwytu i wzruszenia. W ciepłych słowach dziękowali wnuczętom oraz Wychowawczyni za wspaniałe spotkanie. Przy kawie i herbacie oraz odrobinie słodkości szybko minął czas. Nazajutrz, na ręce wychowawczyni reprezentacja starszego pokolenia złożyła piękne pisemne podziękowania i gratulacje.
I jak tu nie kochać babć i dziadków? I jak tu nie kochać wnucząt?

Zobacz też stronę szkoły: www.sp15.raciborz.com.pl

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here