Festiwal piosenki artystycznej

0

Ziemia raciborska ma swoich reprezentantów na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej.W Rybniku rozpoczął się jeden z najważniejszych festiwali w kalendarzu imprez piosenki artystycznej w kraju. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej, nazywany w kraju "festiwalem festiwali", znany jest z tego, że wykreował wiele scenicznych osobowości, np. Joannę Liszowską czy Iwonę Loranc. W konkursowych popisach biorą tu udział fascynaci piosenki, studenci kierunków wokalnych, aktorskich i amatorzy.

- reklama -

Pierwszy etap zmagań miał miejsce w czwartek 21 lutego. Wzięli w nim udział m.in. Jakub Blokesz i Natalia Załucka, znani raciborskiej publiczności wykonawcy Klubu Poezji Śpiewanej „Atlantyda”, działającego przy RCK (instruktor: Irena Hlubek) oraz Agnieszka Błońska z Krzanowic, na co dzień nauczycielka języka niemieckiego w szkole podstawowej w Krzanowicach i studentka wydziału jazzu.

 

 

 

 

 

W wyniku selekcji do turnieju krajowego OFPA, zakwalifikowały się: Natalia Załucka i Agnieszka Błońska (I miejsce).

To ogromny sukces Natalii, która mimo przygotowań do matury, nie odpuszcza: śpiewa i tworzy – mówi instruktorka RCK Irena Hlubek. Kilka miesięcy temu – przypomnijmy – Natalia zdobyła prestiżowe nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Muzyczne Spotkania Kultur” w Piotrkowie Trybunalskim i na Festiwalu „Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu. Trzecie miejsce w Rybniku w turnieju regionalnym i występ w dwunastce najlepszych w turnieju krajowym jest zasługą pracy i talentu 19-letniej raciborzanki.

 

Na wygraną w festiwalu ma ogromną szansę Agnieszka Błońska, która w 2006 roku została laureatką turnieju krajowego OFPA Rybnik, a jej wokalne możliwości znane są również poza regionem.

 

Laureatów konkursu krajowego poznamy w niedzielę. Trzymamy kciuki za sukces obu pań.

 

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here