Nowe piłkarskie doświadczenia kobiecej drużyny RTP „Unia”

0

Pierwszy mecz kontrolny w Niechorzu dziewczęta „Unii” zagrały z juniorami KP Police.

Zgodnie z oczekiwaniami warunki do gry były dobre, ale jak można było się spodziewać piłkarki „Unii” musiały pogodzić się z przegraną 0:5. Szkoda tylko, że w zdobyciu trzech z pięciu goli swój udział miały zawodniczki „Unii”, które zbyt łatwo traciły piłkę w środku pola ułatwiając przeciwnikom wyprowadzenie szybkich „kontr”.     Trener Remigiusz Trawiński jest zadowolony z postawy swoich zawodniczek szczególnie w pierwszej połowie spotkania, kiedy mimo znacznej przewagi fizycznej i motorycznej przeciwnika, dziewczęta potrafiły wymienić kilka celnych podań grając pod presingiem chłopców z Polic. Niestety trzy bramki w tym spotkaniu padły po błędach własnych straty piłki w środku pola powodującej wyprowadzenie kontrataku przez drużynę przeciwnika. Przy drugiej bramce, która padła ze strzału z około 20 m. bramkarka Daria Antończyk miała szansę na skuteczną interwencję, podobnie jak przy bramce nr 3, która padła po dośrodkowaniu zakończonym strzałem głową. Ogólnie dzieczęta nie wypadły źle w konfronatacji z chłopcami z roczników 1990 i 1991 grającymi w drużynie z Polic, a „piłkarsko” mogły się nawet podobać.    W pierwszej połowie spotkania drużyna kobieca RTP „Unia” Racibórz zagrała w następującym składzie: Daria Antończyk, Paulina Kawalec, Kamila Darda, Katarzyna Krupa, Izabela Doleżych, Daria Kasperska, Hanna Konsek, Agata Mańczyńska, Marta Sęga, Anna Sznyrowska, Patrycja Wiśniewska.
W drugiej połowie skład został gruntownie zmieniony i na boisku występowały: Dorota Wilk, Paulina Kawalec, Renata Luberda, Kamila Darda, Daria Kasperska, Marta Sęga, Agata Mańczyńska (od 60 min Małgorzata Polnik), Agnieszka Różkowska, Patrycja Rżany, Hanna Konsek, Patrycja Wiśniewska.


Kolejny mecz kontrolny w Niechorzu piłkarki RTP „Unii” Racibórz rozegrają we wtorek 26 lutego tym razem już z kobiecą drużyną „Gryfa” Szczecin.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here