Festiwal Ekologiczny coraz bliżej

0

Zbliża się VII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2008.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie miała miejsce od 5 do 8 czerwca. Rozegrane zostaną konkursy wiersza ekologicznego i piosenki ekologicznej oraz przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny, którego efekty wykorzystane zostaną jako scenografia Koncertu Galowego, wieńczącego tradycyjnie już Festiwal.

- reklama -

Sukces poprzednich sześciu edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Raciborzu upewnia jego Organizatorów, tj. Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu co do słuszności jego kontynuacji.

Festiwal stał się już znanym przedsięwzięciem edukacji ekologicznej w skali ogólnopolskiej. Jego cele i założenia merytoryczne, z których najważniejszym jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna upowszechniana poprzez muzykę i poezję, znalazły rzesze zwolenników, odbiorców i fascynatów, przede wszystkim wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

Tegoroczna, siódma, edycja jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej stopnia podstawowego, gimnazjalnego oraz ponadgimnazjalnego. Po raz kolejny będzie mogła w nim wziąć udział młodzież niepełnosprawna.

Patronaty honorowe w bieżącym roku objęli: Wojewoda Śląski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP – Sejmowa Komisja ds. Gospodarki, Bolesław Piecha – Poseł na Sejm RP- Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia, Śląski Kurator Oświaty, Polski Komitet ds. UNESCO, Fundacja 'Nasza Ziemia', Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ 'Solidarność' Pracowników Oświaty Oddział Racibórz.

Konsekwentnie od pierwszej edycji Festiwalu jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie idei ekologicznych narzędziami sztuki – piosenką i wierszem. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w VII edycji Festiwalu codziennie prowadzone będą zajęcia z ekologii dla wszystkich uczestników, mające na celu uczenie dzieci i młodzieży przyrody w jej naturalnym środowisku. Spotkania uczestników z pedagogami i twórcami, służące doskonaleniu warsztatu wokalnego, interpretacyjnego, estradowego, choreograficzno – tanecznego, a także wymiana doświadczeń w zakresie sztuki słowa.

Do prac jury VII edycji Festiwalu zaproszone zostaną wybitne osobowości polskiej sceny muzycznej i poetyckiej. Dotychczas Festiwal swą obecnością zaszczycili – Elżbieta Zapendowska, Dorota Szpetkowska, Danuta Błażejczyk, Krystyna Kwiatkowska, Agnieszka Wilczyńska – Murakowska, Mirosława Knapik, Barbara Stanisz, Jacek Cygan, Piotr Bukartyk, Leszek Wojtowicz, Marek Walarowski oraz przedstawiciele znaczących w skali kraju fundacji ekologicznych.

Więcej informacji na temat Festiwalu – regulamin, karty zgłoszeń, harmonogram przebiegu dostępne również na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Raciborza w dniach 05 – 08 czerwca 2008 r. Koncert Konkursowy Piosenki Ekologicznej – 07.06.2008 r. (sobota) godz. 13.00, Koncert Galowy Festiwalu – 08.06.2008 r. (niedziela) godz.17.00. Na Koncert Festiwalu zapraszamy do Sali Widowiskowej Domu Kultury 'Strzecha' w Raciborzu przy ulicy Londzina.

Organizatorzy gwarantują edukację pod okiem znakomitych ludzi, wspaniała zabawę oraz integrację rówieśników z terenu całej Polski.

 

/Powiat Raciborsk/i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here