Koncert zespołu „7 w nocy”

0

W sobotę, 8 marca, o godzinie 20.00 w sali kameralnej D.K. "Strzecha" odbędzie sie koncert zespołu "7 w nocy".

"7 w nocy" to śląska grupa, która początki swoje ma w Krakowie. Jej liderem jest raciborzanin – Kajetan Drozd. Zespół na polskiej scenie muzycznej zakorzenił się 3 lata temu. Wszedł mocnym akcentem na polską scenę bluesową, wygrywając w roku 2006 największe festiwale bluesowe w Polsce. Należy wymienić tutaj Olsztyńskie Noce Bluesowe, Rawa Blues Festiwal, Bluestracje w Chorzowie, Bluesada w Szczecinie, Galicja Blues Festival w Krośnie oraz Blues Colours w Ostrowie Wlkp. Zespół zdobywał również wyróżnienia na takich festiwalach jak Gdynia Blues Festiwal, czy Koło Blues Festiwal. Zespół zagrał na wielu festiwalach w kraju i za granicą, z których wymienić można chociażby: Front Porch czyli Lauba Pełno Bluesa, Blues Jamboree, jak i Jimyway Festiwal.

- reklama -

 

Skład zespołu to czterech energetycznych muzyków inspirowanych muzyką Stevie Ray Vaughana, Erica Claptona, BB Kinga czy też grupy The Doors. Należy nadmienić jednak, iż trzon repertuaru zespołu "7 w Nocy", to ich własne kompozycje.

 

W roku 2006 w plebiscycie Blues Top 2006 organizowanym przez wydawnictwo "Twój Blues" i agencję koncertową "Delta", zespół "7 w Nocy" głosami czytelników został wyróżniony w kategoriach: odkrycie roku (3 miejsce), zespół roku (5 miejsce), jak i w indywidualnych kategoriach instrumentalistów dla muzyków zespołu.

 

Ponieważ zespół zyskał już duże doświadczenie koncertowe zarówno na dużych scenach, jak i w małych, klimatycznych klubach muzycznych, jest rozpoznawalny i znany jako koncertowa, energetyczna dawka bluesa porywająca publiczność do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

Skład zespołu:

Kajetan Drozd – gitara, śpiew, harmonijka
Marek "Mały" Idzik – gitara basowa
Robert Zowada – gitara
Aleksander "Olo" Juraszczyk – perkusja.

 

"Kiedy ostatni słuchacze dawno już opuścili klub
I najwyższy czas wrócić do domu i odpocząć,
Zdejmuję wreszczie gitarę i wychodzę.
Na zewnątrz dawno już wstał świt.
Właśnie wtedy jest SIÓDMA W NOCY"

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here