Drużyna UKS Krzanowice Mistrzem Śląska Młodziczek

0

W sobotę 15 marca młode siatkarki z Krzanowic odniosły kolejne dwa zwycięstwa i w rywalizacji 39 zespołów młodziczek z terenu województwa śląskiego ostatecznie zajęły I miejsce.

- reklama -

W ostatnim etapie finałów mistrzostw Śląska drużyna UKS-u Krzanowice rywalizowała z ekipami UMCKiS Jaworzno, MOSiR Mysłowice, BKS Aluprof Bielsko-Biała. Finałową rywalizację w V etapie rozpoczęła od pauzy na turnieju w Bielsku Białej, a później w trzech kolejnych turniejach po dwa razy pokonała każdą z drużyn.

 

Przed krzanowickim finałem wiadomym było, że dziewczęta wygrywając mecz z Bielskiem awansują do grona 32 najlepszych w Polsce siatkarskich drużyn młodziczek.

 

 

W pierwszym meczu sobotniego finału drużyna UKS Krzanowice łatwo wygrała z BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:0 (25:23, 25:10), kolejny mecz rozegrały ze sobą drużyny BKS Aluprof Bielsko-Biała i MOSiR-u Mysłowice. Mimo gorącego dopingu bielszczanki okazały się słabsze i przegrały 0:2. W tym momencie stało się jasne, że drużyna, która wygra ostatni mecz będzie Mistrzem Śląska Młodziczek.
  
Zgodnie z oczekiwaniami kibiców, trenerów i władz klubu dziewczęta drużyny UKS Krzanowice po raz drugi udowodniły, że w tym sezonie są lepsze od swoich rówieśniczek z Mysłowic i wygrały mecz 2:0 (25:21, 25:21). Trenerzy Adam Gębski i Tomasz Kuziak mieli do dyspozycji 10 zawodniczek. W pierwszej "szóstce" na parkiecie pojawiły się: Magdalena Kuziak kpt, Karolina Daniszewska, Julia Siedlok, Magdalena Śmieja, Magdalena Sławik, Barbara Otlik i libero Monika Nowak. Skład uzupełniały: Justyna Hanka, Zuzanna Majnusz i Karolina Wittek. 

 

 

Oba sety zaczęły się od wysokiego prowadzenia UKS-u Krzanowice, ponieważ tego dnia Magda Kuziak na zagrywce była nie do powstrzymania. Po dobrych otwarciach (7:1 i 8:1) dziewczęta z Krzanowic kontrolowały przebieg gry w obu setach i mimo tego, że później przewaga UKS-u malała, to krzanowiczanki odniosły dwa razy przekonujące zwycięstwo do 21.

 

 

Na Mistrzynie Śląska czekał puchar, dyplom i medale ufundowane przez Śląski Związek Piłki Siatkowej, wręczane na zakończenie przez prezesa związku Marka Kisiela. Natomiast Starostwo Powiatowe w Raciborzu ufundowało upominki dla najlepszych zawodniczek z poszczególnych zespołów w sezonie 2007/2008 oraz statuetki dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych elementach gry w turnieju finałowym, zwyczajowo wybieranych na siatkarskich imprezach przez sędziów, trenerów i obserwatorów. Starosta raciborski Adam Hajduk w towarzystwie dyrektor szkoły Kornelii Lach i prezesa Marka Kisiela uhonorował wyróżnione zawodniczki.

 

Indywidualnie wyróżnienia otrzymały: najlepsza atakująca Barbara Otlik (UKS Krzanowice), najlepsza broniąca Monika Zawadzka (MOSiR Mysłowice), najlepsza zagrywająca Magdalena Kuziak (UKS Krzanowice), najlepsza rozgrywająca Weronika Kulińska (MOSiR Mysłowice), najsympatyczniejsza zawodniczka Sandra Osuchowska (BKS Aluprof Bielsko-Biała) i MVP (najlepsza zawodniczka finału) Magdalena Kuziak.

 

Wyróżnienia za sezon 2007/2008 w poszczególnych klubach odebrały: Katarzyna Wal (UMCKiS Jaworzno), Justyna Radziewicz (MOSiR Mysłowice), Magdalena Maślanka (BKS Aluprof Bielsko-Biała) i Barbara Otlik (UKS Krzanowice).   Na zakończenie turnieju starosta raciborski Adam Hajduk przekazał zawodniczkom UKS-u Krzanowice pamiątkowy puchar z gratulacjami za awans do fazy rozgrywek ogólnopolskich z życzeniami kolejnych zwycięstw i medalu mistrzostw Polski.

 

/Piela/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here