Droga krzyżowa

0

W wielu kościołach w Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiane jest o godzinie 15.00, gdyż właśnie około tej godziny wedle przekazu Ewangelii Jezus zmarł na Krzyżu.

W poprzedni piątek raciborzanie uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta. Wiernych do Sanktuarium Matki Bożej prowadziła encyklika Benedykta XVI o nadziei chrześcijańskiej.

- reklama -

 

 

Motto tegorocznego nabożeństwa nawiązywało do encykliki Benedykta XVI, która mówi, że ludzkość zostanie zbawiona nie dzięki postępowi, ani nauce, ani też przez rewolucje polityczne, lecz przez nadzieję, którą przynosi chrześcijaństwo.

Rozważania drogi krzyżowej, inspirujące do osobistych, głębokich przemyśleń, przygotowali i odczytali młodzi ludzie z duszpasterstwa młodzieży. Dźwigali też wielki krzyż otoczony pochodniami, niesionymi przez harcerki i harcerzy ZHR.

Pierwsza stacja nabożeństwa miała miejsce w kościele WNMP. Potem, pogrążeni w modlitwie wierni, ze świecami w rękach, udali się procesją w kierunku parafii NSPJ.

 

 

 

Wzorem drogi krzyżowej z rzymskiego Koloseum, drewniany krzyż, znak łączności z Jezusem, niosły różne grupy. Zakończenie drogi krzyżowej odbyło się w kościele Matki Bożej, gdzie wierni uczestniczyli w ostatniej stacji drogi krzyżowej.

 

 

 

 

Tradycja takiej formy uczczenia męki Chrystusa, wspólna modlitwa i śpiew stały się przesłaniem, mówiącym, o tym, że każde życie obarczone jest krzyżem, ale mimo to jest cenne i ma sens.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here