Blues w dźwiękach i obrazach

20  kwietnia o godz. 19.00 w sali kameralnej RCK przy ul. Chopina odbędzie się koncert  i wernisaż "Blues w dźwiękach i obrazach".

Blues w dźwiękach i obrazach to koncert bluesowy Marka Wojtowicza połączony z wystawą malarstwa Andrzeja Boj Wojtowicza, poświęconego ikonom bluesa.

- reklama -

Projekt malarsko-muzyczny ma pokazać wspólne przemyślenia związane z człowiekiem w jego subtelnym wymiarze duchowości – zaznaczają artyści. Interesuje nas po prostu spotkanie z człowiekiem, na głębokim fundamencie życia – określa Andrzej Wojtowicz.

 

 

 

W portrecie usiłuję pokazać spotkanie z człowiekiem – podkreśla artysta. Mój portret nie jest karykaturą, komentarzem, psychoanalizą ani publicystyką, staram się, by był spotkaniem z prawdą, drogą i życiem. Portret ma charakter wyłącznie medytacyjno-kontemplacyjny.

 Wśród różnych portretów osób, które maluje, są również portrety ludzi bluesa.

 

 

/Zdjęcia www.andrzejboj.eu/

 

Jego brat , Marek Wojtowicz,  zapowiada, że grając bluesa chce dotykać głębokich strun w duszy, głębi życia w prawdzie. Dodaje: Blues zawsze był dla mnie muzyką ducha, dotyczył konkretnych sytuacji w życiu człowieka. Cała historia bluesa wysłana jest portretami wielu utrudzonych ludzi nie tylko bluesmanów, to portrety w różnych barwach życia.

  

 /Zdj. Wyloty/

W premierowym „Portret Blues” 20 kwietnia o godz. 19.00 w w sali kameralnej RCK bracia Marek i Andrzej Wojtowicz pokażą, że malarstwo i muzyka jest środkiem do wyjścia na spotkanie z każdym człowiekiem.

/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here