Raciborscy zapaśnicy powalczą o medale w Raciborzu

0

W najbliższy weekend w Raciborzu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Będzie to kolejny sportowy akcent obchodów 900-lecia Raciborza.

- reklama -

Organizatorami mistrzostw są Polski Związek Zapaśniczy, Miejski Klub Zapaśniczy "Unia" i OSiR Racibórz. Swoim patronatem zawody objęli starosta raciborski Adam Hajduk i prezydent miasta Racibórz Mirosław Lenk.

W sobotę 5 kwietnia na hali OSiR w Raciborzu przy ulicy Łąkowej o godz. 9.00 rozpoczną się walki eliminacyjne, uroczyste otwarcie mistrzostw zaplanowane jest na godz. 11.30. Bezpośrednio po otwarciu odbędą się kolejne walki eliminacji. Na godz. 16.00 w sobotę przewidziano walki repasażowe, które potrwają do wyłonienia wszystkich zawodników, którzy w niedzielę będą walczyć o medale.

 

 

W niedzielę o godz. 9.00 rozpoczną się walki o trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach wagowych, a na godz. 11.00 przewidziane są finały Mistrzostw Polski. Bezpośrednio po zakończeniu finałów odbędą się dekoracje i zakończenie zawodów.

 

W tegorocznych mistrzostwach MKZ "Unia" Racibórz będzie reprezentowana przez: Przemysława Chomickiego i Piotra Żurawika w kat. 66 kg, Mateusza Wolnego w kat.74 kg, Piotra Felińskiego i Wojciecha Kudlę w kat. 84 kg, Wojciecha Zieziulewicza w kat. 96 kg i Kamila Błońskiego w kat. 120 kg.

Prezes Grzegorz Pieronkiewicz widzi dla swoich zawodników conajmniej pięć szans medalowych, nie ukrywa, że spodziewa się, iż conajmniej trzy tytuły Mistrzów Polski Juniorów zostaną w Raciborzu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nie zawiodą swoich trenerów i prezesa. Ostatecznie, o tym czy tak będzie, wszyscy sympatycy zapasów przekonają się już w nadchodzący weekend.  

 

/Piela/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here