Jesteśmy…pamiętamy…czuwamy

0

To już trzeci raz harcerki i harcerze raciborskiego środowiska ZHR pałnili służbę w rocznicę śmierci JP II.Jesteśmy…pamiętamy…czuwamy!

2 kwietnia 2008r. o godz. 19.00 spotkaliśmy się, aby rozpocząć naszą pracę i pomoc w organizacji uroczystości, które zaczęły się już o 19.30 na raciborskim placu Długosza. Naszą służbę rozpoczęliśmy przepiękną Mszą Św. na której zbieraliśmy kolektę. Następnie po liturgii w procesji drogę kapłanom oświetlali druhny i druhowie niosący płonące pochodnie.
To był dopiero początek… .
Następnie odbył się koncert, gdzie wszyscy razem wspólnym śpiewem modliliśmy się. Najpiękniejsze jest to, że tylu ludzi spotkało się w jednym miejscu w jednej i tej samej intencji. Niezapomniany widok uniesionych płomieni i radosnych twarzy, które śpiewały radosną „Barkę”. Piosenkę tak uwielbianą przez naszego Ojca Świętego Jana Pawła II.


Nadeszła 21.37… i zabrzmiały dzwony wszystkich pobliskich kościołów. Po krótkim wspomnieniu i osobistej modlitwie wszyscy zgromadzeni, połączeni ciepłym i serdecznym uściskiem dłoni osoby stojącej obok, odmówiliśmy Ojcze Nasz. Po modlitwie oraz modlitwie śpiewem czas naszych rozważań dobiegł końca. Spotkanie się skończyło a płomień miłości, nadziei i wiary w naszych sercach pali się nadal i rozgrzewa nasze serca.


Po wszystkim wytrwali harcerze wraz z harcerkami zabrali się z zapałem do pracy. Z worami w ręku ruszyliśmy w stronę już pustego placu Długosza, aby posprzątać i zadbać o porządek miejsca naszego pobytu. Nawet późna już pora nie przeszkodziła nam w pracy. W końcu to nasza służba!


Jesteśmy…pamiętamy…czuwamy…
Czuwaj!!

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here